THY Yeni Yemek Konsepti /Menüsü ve İkramları 2014 – Hangi Uçuşlarda Ne Zaman Başlıyor?

5 Kasım 2013- Türk Hava Yolları THY 2014 mönüsünde yok yok , hatta mum ışığında yemek gibi konseptler bile eklenmiş.. Öncelikle uzun uçuşlarda yolcuların beğenisine sunduğu yemekler arasında hamsi pilav, kuru fasulye, kuzu incik ve tandır, iskender, döner, dil balığı fileto ve şiş, levrek sarma gibi deniz ürünleri, pide ve börek çeşitleri, geniş bir tatlı menüsü bulunuyor. İçeceklerde ise semaverde ve ince belli bardaklarda yolculara Rize çayı ikram ediliyor.

Turkish DO&CO Genel Müdürü Attila Doğudan da geliştirdikleri yeni konsept öncesinde hem kendilerini hem de dünyadaki havayollarını denetlediklerini belirterek şunları söyledi:
“Yeni konseptte Türk Hava Yolları yolcularını birçok sürpriz bekliyor. Mesela “mum ışığında yemek” için artık özel bir gün olmasına gerek yok, Türk Hava Yolları ile business sınıfta seyahat etmeniz yeterli. Mum ışığında yemek yedikten sonra “semaver”de taze demlenmiş çayınızı da yudumlayabilirsiniz. Ya da yine siz yolcularımız için özel olarak tasarlanmış fincanlarda, Türk kahvesi ya da espressonuzu içebilirsiniz.” dedi.

Türk Hava Yolları, yeni servis konseptini deneme amaçlı olarak 22 Ekim’de İstanbul–New York hattında uygulamaya başladı. Bugün itibariye New York, Guangzhou, Jakarta, Capetown, Buenos Aires, Sao Paolo, Hong Kong, Washington DC, Seul, Johannesburg, Osaka, Kuala Lumpur, Los Angeles, Tokyo, Şikago, Pekin, Şangay, Saygon, Singapur, Toronto, Houston seferlerinde yeni konsept ile sunum yapılmaya başlandı. Yeni servis konsepti önümüzdeki 3 aylık dönemde Türk Hava Yolları’nın tüm uçuşlarında uygulanmaya başlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.