Pandemide Tam kapanma nedir? Covid tam kapanma nasıl olur?

Pandemi de hükümet COVID-19 Virüsün yayılmasını önlemek amacıyla çeşitli tedbirler almaktadır. Ancak bu tedbirler bazı durumlarda yetersiz kalabilmektedir. Kısıtlı kapanmada günün belirli saatlerinde dışarı çıkmak mümkün iken bazı saatleri de sokağa çıkma yasa uygulanmaktadır. Ülkemizde kısıtlamaların hafifletilmesi ile beraber virüsün yayılma hızında ciddi bir artış görülmüştür. Bu sebeple tam kapanma konusu gündeme gelmiştir.

peki tam kapanma nedir?

tam kapanma kısıtlı yasaklara göre şartların daha keskinleştirilmiş halidir. yani tam kapanma uygulandığında devletin tüm kurum ve kuruluşları kapana bilmektedir. tam kapanmada Özel sektör için bile daha keskin sınırlandırmalar getirilebilir. Ancak bu durum bilimsel çalışma grubunun yapacağı öneriler ile netlik kazanacaktır.

Tam kapanma da sokağa çıkma yasa uygulanacak mı

Bu durum her ne kadar olsa da sınırlı kısıtlamalara göre daha sert önlemler alınacağından söz konusu olsa da bilim kurulunun yapacağı öneriler neticesinde yapılacak toplantılar nezdinde netleşecektir. Ancak haftanın bir kısmının veya tamamının süresince Sokağa çıkma yasa uygulanabilir

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.