YouTube Ramazan’a Özel Mekke’den Canlı Yayın

Youtube dan Ramazan Özel Sayfası ve Kabe Canlı Yayını – Youtube mekke canlı seyret, Youtube mekke canlı yayın izle, Youtube mekke canlı yayın kanalı, Youtube mekke canlı yayın sayfası

Video izleme sitesi YouTube bu yıl bir ilke imza atarak Ramazan ayına özel yayın kuşağı başlattı. Açtığı bu kanal ile Mekke’den dahi canlı yayın yapan sitenin birkaç önemli sürprizi daha var. Sanal dünyanın görüntü hazinesi YouTube ekibi kullanıcı odaklı çalışmaları ile dikkatleri üzerlerine çekmeye devam ediyorlar.  Son olarak video düzenleme aracına yüz buğulama fonksiyonunu dahil eden site bu sayede gizlilik konusundaki soru işaretlerini gidererek kişilerin görüntü yüklerken daha cesaretli davranmalarını hedefliyor.

Ufak çaplı tasarım değişiklikleri de yaşayan servis bu sefer ise İslam dünyası için oldukça hoş bir sürpriz ile karşımıza çıktı. Resmi Google blog’undan yapılan açıklamaya göre bu sene ilk kez düzenlenen çalışma çerçevesinde Ramazanayına özel yayın yapacağını açıklayan site bunun için apayrı bir kanal açtığını duyurdu.11 ayın sultanı oruç tutma ile bilinirken ibadet anlamında özel bir yeri olan kutsal ayın bu seneki asıl sürprizi ise YouTube’dan geldi. Yayınlanan açıklama ile İslam dünyasının önemli bir döneme girildiği vurgulanırken YouTube’un da üzerine düşeni yaptığı belirtiliyor.

Bu kapsamda özel bir kanal açan yetkililer şehirlerin anası Mekke den canlı yayın başlattılar. Yerleştirilen kameralar sayesinde farklı bölgelerden ibadetlerini yapan insanlar aktarılırken diğer taraftan yazılan yorumlar ile duruma ilişkin duygu ve düşünceler paylaşılıyor. Ayrıca Ramazan ayının gelenek ve aile bağları açısından önemli olduğundan bahsedilirken televizyon kanallarında sürece özel kimi yayın ve programların yapıldığı bildiriliyor.

YouTube’un da bu sene ilk kez özel kuşak yayına başladığındanı söyleyen yetkililer 50 adet Ramazan programının – bu adres aracılığıyla – tek bir çatı altında istenilen yer ve zamanda izlenebileceğinin müjdesini verdiler.Bir adım daha giden platform tüm bunlara ek olarak açtığı Google+ sayfası ile çeşitli konularda – Hangouts fonksiyonu ile- işin uzmanlarına yer verecek. Örneğin iftarda dengeli ve sağlıklı beslenme hakkında doktorlara danışılırken çeşitli konularda söyleyişiler ve etkinlikler gerçekleştirilecek.  Yaptığı bu hoş sürpriz ile birçok kişinin beğenisini kazanan YouTube Ramazan ayı boyunca aktif şekilde yayında olacak.

 Youtube dan Ramazan Özel Sayfası ve Kabe Canlı Yayını İzlemek İçin  Tıklayınız..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.