2013 Kurban Bayramı Kabe/Mekke’den Canlı Yayın İzle!

2jpg_h852013 kurban bayramı mescidi aksa canlı yayın izle, 2013 kurban bayramı kabe mescidi aksa canlı yayın, 14 15 16 ekim 2013 kabe mescidi aksa canlı yayın izle, 2013 kurban bayramı Kabe’den canlı yayın, 2013 kurban bayramı  Mekke canlı, 2013 kurban bayramı Medine canlı izle..

 Küre TV üzerinden kutsal toprakları 24 saat canlı seyredebilirsiniz.

Kabe’den canlı yayın için tıklayınız..

Mekke’den Arafat bölgesine giden yollarda bakım çalışmaları hızlandırılırken, Arafat’ta da çadırların kurulması ve mekanın vakfe için hazır hale getirilmesi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Türk hacı adaylarının da aralarında bulunduğu farklı ülkelerden gelenlerin hac günleri öncesinde bu mekanlara ilgisi dikkati çekerken, özellikle Hz. Adem ve Hz. Havva’nın yeryüzüne indirildikten sonra buluştukları yer olan Cebel-i Rahme’de (Rahmet Tepesi) yoğunluk yaşanıyor.

Hac Arafat’tır

Bu yılki hac organizasyonunu takip etmek üzere Mekke’ye gelen gazeteciler de Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı Dr. Fatih Kurt eşliğinde kutsal mekanları gezerek bilgi aldı. Hz. Muhammed s.a.v’in “Hac Arafat’tır” hadis-i şerifini hatırlatan Kurt, Arafat’ın Hz. Adem ile Hz. Havva’nın dünyada buluştuğu, ilk tövbenin kabul edildiği mekan olduğunu belirtti.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.