Aralık 2012 -2013 Diyanet Vakfı Burs Başvuru Sonuçları/Genel Burs-Lisanüstü Akademik-Özel Destek Başarı Burs Sonuçları

2012 2013 diyanet bursu sonuçları ne zaman açıklanacak

GENEL BİLGİLER :

Müracaatlar 08 Kasım 2012 tarihinde başladı ve 10 Aralık 2012 tarihinde saat 17.00’da sona erdi.

 • Müracaatların değerlendirilmesi elektronik ortamda doldurulan formdaki bilgilere göre yapılacağından müracaatların hatasız, eksiksiz, kılavuz’a uygun doldurulması gerekmektedir. Bu konu ile ilgili sorumluluk öğrenciye ait olacaktır. Aksi halde herhangi bir düzeltme yapılamayacağından konu ile ilgili yazılı ve sözlü talepler dikkate alınmayacaktır.
 • Belirlenen süre içerisinde herhangi bir sebeple elektronik ortamda müracaat yapamayan öğrencilerin yazılı talepleri dikkate alınmayacaktır.
 •  Başvuru kılavuzunda açıklanan şartları taşımadığı hâlde müracaat eden öğrencinin isminin aday burs listesinde ilan edilmiş olması öğrenciye kesin burs alma hakkı vermez.
 • Her bir öğrencinin sadece bir defa müracaat hakkı bulunduğundan, aday öğrenciye ait Kimlik bilgileri mutlaka nüfus cüzdanına uygun olması, ayrıca T.C. Kimlik numarasının mutlaka doğru olarak yazılması gerekmektedir.
 • Yapılan değerlendirme sonucunda aday burs kazanan öğrencilerden müracaatlarındaki beyanlara istinaden istenecek belgeler ile elektronik ortamda yapılan müracaatların karşılaştırılması sonucunda aksi bir durumu tespit edilenlerin müracaatları iptal edilecektir.
 • Bursiyerler ile ilgili ihtiyaç duyulması halinde bilgilendirme ve yazışmalar e-mail adresinden yapılacağından, müracaat formundaki mail kısmını mutlaka doldurmanız gerekmektedir.
 • Müracaat ettikten sonra müracaat tarihleri arasında başvuru güncellemesi yapabilirsiniz.
 • Hesap numaraları öğrencilerin kendi adlarına olması gerekmektedir. (Velisi veya başkası adına açılan hesap numarası olmayacaktır.) (Visa veya başka bankalara ait hiçbir hesap numarası yazılmayacaktır. Yazılması halinde burs hakkı kazanılsa dahi ödeme yapılamayacaktır.)

SONUÇLAR AÇIKLANDI..

SonuçlarınIza buradan bakabilirsiniz. Diyanet’ten aldığımız son bilgiye göre değerlendirme sonuçları  en geç 4 Ocak 2013  Cuma günü öğleden sonra    diyanetvakfi.org  adresinden ilan edilecektir.

Diyanet Telefon: +9(0) 312 416 90 00 – E-Posta: tdv@diyanetvakfi.org.tr

GÜNCEL

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI  BURS AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ..


UYARI

Sayfamızda siyasi içerikli, genel ahlaka aykiri ve küfürlü, argo niteligindeki, sahsa yönelik hakaret vb. yorumlara kesinlikle yer verilmez.

 

 

Aralık 2012 -2013 Diyanet Vakfı Burs Başvuru Sonuçları/Genel Burs-Lisanüstü Akademik-Özel Destek Başarı Burs Sonuçları” için 300 yorum

 1. nur Yanıtla

  bana da burs çıktı istenilen belgeleri de gnderdm fakat simdi de iptal edilmiş kriterlere uygun deglmş önceden farketmiorlarda belgeler gönderildikten snra mı kriterlere uyulmadığı anlaşılıor anlamıorum ki zaten iki kuruş para wereceksnz onun içinde bi ton uğrastırıorsunuz snrada iptal ediorsunuz yazık gercekten cok yazık diyanet bu kadar mı düşecekti devlet bile yapmıor bunu..!!!

 2. tugba Yanıtla

  arkadaslar bna burs cıktı bn evraklarımı gonderdım ama henuz vakfımıza ulasmadı dıyor.. kargomu takıp edıyorum teslım edıldı dıo napmaya calısıyo bu dıyanet anlayanız var mı??

 3. meshize Yanıtla

  arkadaşlar bir hafta öncesinde yollamıştım fakat hala ulaşmadı görünüyor.kargo takipten ise ulaştı görünüyor. diyanet vakfını aradım ve bir sorun olmadığı sadece çok yoğun olduklarını söylediler. zaman açısından sıkıntı yok dediler.sayfamı sürekli takip etmeye devam etmemi söylediler.inşallah bir sorun çıkmadan alabiliriz bursumuzu.

 4. haşim Yanıtla

  evraklarımı postayla gonderdım takıp ettım yerıne ulaştı dıyor ama sayfa evraklarınız henu zulaşmadı dıyor nasılsa beklıyoruz artık

 5. Fatma TURHAN Yanıtla

  Ben evraklarımı tam olarak gönderdim.Yalnız belge durumu olarak henüz vakfımıza ulaşmadı diyor.beni bilgilendiriseniz sevinirim.

 6. fatma Yanıtla

  selamın aleyküm hayırlı akşamlar ben birşey danışacaktım ben erzurum atatürk uni ilahiyatta okuyorum ben belgeleri gonderdim fakat bir belge eksik deniyor ben bunu tekrar mı gonderecegm yoksa üçüncü basamağı mı bekleyecegim???

 7. Hatice Yanıtla

  Benden notdöküm belgemi ve öğrenci belgemi tekrar istediler , gönderdim ama hala okumamışlar ve bursumu hala alamıyorum , Acaba okulum bittikten sonra mı vermeyi düşünüyorlar 🙁

 8. ayşe Yanıtla

  ARKADAŞLARIMIN BURSU HAFTALAR ÖNCE YATTI AMA BENİMKİ ONAYLANDIĞI HALDE HALA YATMADI…

 9. gülşen Yanıtla

  tdv burs verecek tamam kimlere verdi yetmiş bin kişi başvuru yaptı yedi bin kişi aldı yarı yoldan çevirdikleriniz ne olacak onları nasıl inandıracaksınız ben lise mezunuyum ilahıyat okuyorum kardeşim ihl mezunu o da ilahıyat okuyor ona neden vermediniz öyleyse ilanı şöyle değiştirin biz istediğimize veririz. o zaman babamda cemeatinden para toplamasın.

 10. ilahiyat Yanıtla

  ben ilahiyatta okuyorum babam da 25 yıldır diyanet mensubu burs almaya hak kazandım belgelerimi gönderdiğim halde belge eksik yazıyor geçen yılda sorun çıkarmıştınız sizi sadece Allaha havale ediyorm

 11. ayşegül Yanıtla

  İstediğiniz belgeleri bir araya getirmek için harcayacağım para zaten vereceğiniz burs kadar, bu mudur hayrınız yani?Benden vakfınıza bağış olsun.

 12. hasan Yanıtla

  ya burs ödemesi yapılan arkadaşlar varsa bilgi verebilirler mi acaba sanırım diyanet bursu okulun sonunda falan vermeyi düşünüyor.

  • Elis Yanıtla

   merhaba burhanetin sorulara bildiğimiz kadarıyla cevap veriyoruz zaten bursunuzun neden yatmadığı/eksik yattığı vb. sorular için bizden cevap beklemek yerine konuda mevcut olan diyanetin telf. aramanız daha doğru olacak

 13. Burhanetin Yanıtla

  Elis hanım önelikle tesekkür ederım yardımcı oldugunuz için fakat defalarca aramama rağmen vakıfa bir türlü ulasamadım… sitede de yetkili bilir kişi yok bu işi yuruten bunları dusunmeli bence…

  • Elis Yanıtla

   Burhanetin biz diyanette çalışan yetkili kişiler değilizki birebir sorularınıza cevap verebilelim. Konumuz sadece burs sonuçlarıyla ilgili. Bursunuzun neden yatırılmadığını bilmemiz zaten mümkün değil. Diyaneti 08:00-17:00 saatleri arası ararsan bursla ilgili birime bağlanıp istediğin tüm bilgiyi alabilirsin. Bilgi almak için sadece tc kimlik numaranı vermen yeterli. Odamı olmadı tc no’yu buraya yazarsın ben bi sorarım:)

 14. Burhanetin Yanıtla

  benım anlatmak istedigimle sizin anladıgınız arasında daglar var Elis hanım. bn sıtede sorulara cevap vercek yetkılı bırısı neden yok diyorum bnde sizin gibi bılgisizm aydınlatması gereken bırılerı olmalı… ilginiz icin tesekkur ederım fakat T.C mi buraya yazarsam sorun olabılirr :p

  • Elis Yanıtla

   Busla ilgili sorularınıza ve sorunlarınıza diyanetten başka muhatap olacak birlierini bulursanız buraya yazında arkadaşlarda yararlansın:)) + tc no’yu yazdğınızda o yorumu sadece bizler görürüz ve onaylayacak okuyuculara sunacak kadar düşüncesiz değiliz:))

 15. burak Yanıtla

  slm.her kurum kendi çalışanlarını ve yakınlarını ön planda tutarken,diyanet niçin kendi çalışanlarına özveride bulunmuyor.puan meselesi anlamsız.ilahiyat okuyan 400.babası diyanette çalışan 450 olacak. başarısızlığı ödüllendirmektir bu. dib.personeline ceza vermektir bu.deniyorki bize :çocuğunuzu ilahiyatta okutun… sizin çocuklarınız mühendis olmasın .mimar olmasın vs.

  BİZİM ÇOCUKLARIMIZA KİM BURS VERİYOR Kİ…….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.