19-20 Ekim 2013 Yol Durumu Karayolları Bayram Dönüşü Trafiği Sorgula-Öğren

19.10.2013,2013 Kurban Bayramı Dönüşü Karayolları Sıcaklık ve Yağış Durumu Haritalı, 19 ekim 2013 Karayollarında Son Durum, Bayram dönüşü şehirlerarası yollarda trafik yağış durumu 19 ekim 2013, 2013 kurban bayramı haritalı yol durumu,bayram dönüşü yağış var mı hangi yollarda 19 ekim 2013,20 ekim 2013 Karayollarında Son Durum, Bayram dönüşü şehirlerarası yollarda trafik yağış durumu 20 ekim 2013, 2013 kurban bayramı haritalı yol durumu,bayram dönüşü yağış var mı hangi yollarda 20 ekim 2013

kurban bayramı yol durumu 2013-2014

Uzun bayram tatilinin son günlerine gelinmesiyle birlikte tüm yurtta geri dönüşler başlıyor. Her bayram tatili dönüşünde ortaya çıkan acı trafik kazaları bilançosunu düşününce, tüm sürücülerin yola çıkmadan önce gidecekleri yolda hava şartlarına bakarak çıkmaları gerektiğinin önemi ortaya çıkıyor. Bu yüzden sizlere hava ve yol durumuna dair son bilgileri alabileceğiniz bir konu başlığı belirledik.

Bu konuda en doğru ve güncel bilgiyi Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün >>>>  http://www.mgm.gov.tr/tahmin/karayollari-tahmin-sistemi.aspx#sfU  linkini açarak görebilirsiniz. Sayfada:

Yolculuk Başlangıç Günü

Yolculuk Başlangıç Saati

Nereden

Nereye Gideceğinizi

Tahmini Yolculuk Sürenizi

ilgili yerlere girerek, gideceğiniz güzergahtaki tahmini hava ve yol durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  İYİ YOLCULUKLAR..

………………………….

TRAFİK YOĞUNLUĞU ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN

19 Ekim Trafik Durumu

9 günlük kurban bayramını tatilini fırsat bilerek şehir dışına çıkanların geri dönüşleri başladı. Dönüşü son güne bırakmak istemeyen vatandaşlar bazı noktalarda kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

Esenler Otogarı’nda yoğunluk yaşandı. Bayram dönüşü, otogar girişindeki yol inşaatıyla birleşince yoğunluk oluştu. 

Saatlerce süren uzun yolu aşıp İstanbul’a gelen şehirler arası otobüsler, Bayrampaşa Otogar girişinde uzun süre beklemek zorunda kaldı. Otobüslerin oluşturduğu uzun kuyruklar otogar girişinden TEM otoyolu Bayrampaşa bağlantısına kadar uzadı.

Yolda kalan otobüslerin şoförleri isyan etti. Bir şoför, Muş’tan binlerce km’yi 24 saatte aşıp geldiğini 2 km’lik yolda saatlerdir beklediğini söyledi. Trafikte beklemekten yorulan bazı yolcular yolda indi. Bagajlarını zorda olsa alan yolculardan bazıları yaya olarak karşı yola geçip taksiye bindi. Bazıları da yaya olarak otogara ulaşmaya çalıştı.

İlerleyen saatlerde otogardaki yoğunluk azaldı ve trafik normal akışına döndü.

Yalova’da bulunan Topçular-Eskihisar Feribot İskelesinde bayram tatili dönüşü çilesi başladı. İskeleye yaklaşık 10 km. kadar araç kuyruğu oluştu. İskelenin 850 araçlık istif alanı da tamamen doldu. İDO, bayram yoğunluğu nedeniyle 14 olan feribot sayısını 17’ye çıkardı.

4 günlük Kurban Bayramının hafta sonlarıyla birlikte 9 güne çıkmasını fırsat bilen İstanbulluların dönüşü dün başladı. Dönüşlerini son güne bırakmak istemeyen tatilciler bugün itibariyle dönüşe geçti. Yalova’daki Topçular-Eskihisar Feribot İskelesinde dönüşün dün saat 13.30 itibariyle başladığı ve akşam 19.00 sularına kadar da 5 bin 500 aracın geçiş yaptığı belirtildi. Vatandaşların bazıları alınan tedbirlerden memnun kalırken bazıları ise yetersiz buldu. Araç yoğunluğunun tatilin bugün ve pazar da devam etmesi bekleniyor.

ÇANAKKALE’DE EK FERİBOT SEFERLERİ KONULDU

Çanakkale’de de , Kurban Bayramı’nın son gününde dönüşe geçen tatilciler uzun kuyruklar oluşturdu.

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinin bitmesine az bir süre kala, haftasonunun daha da kalabalık olacağını düşünen bazı tatilciler dönüşe başladı. Kurban Bayramı’nın 4’üncü gününde deniz yolunu kullanarak İstanbul yönüne gitmek isteyen tatilciler Çanakkale iskelesinde ve şehir içinde yoğunluk yarattı. Lapseki İlçesi’nde de tatilcilerin araçları zaman zaman 3 kilometreyi bulan uzun kuyruklar oluşturdu. Öğle saatlerinden itibaren dönüşe geçen tatilcilerin araçlarının oluşturduğu kuyrukları eritmek için boğaz hatlarındaki feribot ve arabavapur seferleri saatsiz olarak yapılmaya başlandı.

Boğaz hattında ulaşımı sağlayan GESTAŞ A.Ş. yetkilileri, Çanakkale-Eceabat hattında 2 feribot, Çanakkale-Kilitbahir arasında 3 mini feribot, Gelibolu-Lapseki arasında da 4 feribotun saatsiz olarak seferlerini yaptığını bildirdi. Tatilcilerin dönüşlerinin haftasonu daha yoğun olması bekleniyor.

TEM OTOYOLU’NDAKİ KUYRUK ADAPAZARI-ARİFİYE TURNİKELERİNE KADAR UZANDI

9 günlük kurban bayramı tatilinin bitmesine 3 gün kala geri dönüş yoluna dökülen binlerce tatilci TEM otoban yolu’nda dün akşam saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluşturdu. TEM otoban yoldaki kuyruklar Adapazarı Arifiye Turnikelerine kadar uzandı.

Önceki geceden itibaren yoğun bir trafiğin yaşandığı TEM Adapazarı mevkiinde İstanbul istikametine doğru büyük bir araç yoğunluğu yaşandı. Zaman zaman trafiğin durma noktasına geldiği TEM Adapazarı mevkiinde trafik ekipleri trafiğin durmaması için yoğun bir şekilde çalıştı. (kaynak: cnntürk)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.