Uzay Kuvvetleri 29113D Flim fragmanı, oyuncu ve karakterler

ilk Türk Animasyon filmi Uzay Kuvvetleri 2911 (3D) – 16 Mayıs 2014’de sinemalarda..

İlk Türk 3D animasyon filmi olan “Uzay Kuvvetleri 2911”de 2 yıllık çalışmanın sonuna gelindi. Animaj’ın yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmenliğini ise dünyaca tanınan ve yurt dışında birçok gişe rekoru kıran animasyon filmine imza atan Şahin Michael Derun üstleniyor.

1920x1080

Yapımına Temmuz 2011’de başlanan Türkiye’nin ilk 3D animasyon filmi olan “Uzay Kuvvetleri 2911”de (UK 2911) 2 yıllık zorlu bir çalışmanın ardından finale gelindi. Uzun yıllar boyunca Avustralya ve Amerika’da yaşayıp orada Matrix, Spider Man, Titanic gibi gişe rekorları kıran filmlerin yapımında yer alıp çeşitli uluslar arası ödüllere sahip olan Şahin Michael Derun, Türkiye’de yapılan ilk 3D animasyon filmi olan “Uzay Kuvvetleri 2911”e yönetmen olarak imzasını attı.

2 yıl önce bir ilke imza atmak için Şahin Michael Derun ile birlikte yola çıkan Animaj, bu film için daha önce Türkiye’de hiç kullanılmamış olan Xsen MVN Motion Capture sistemini yurtdışından getirdi ve yaklaşık 25 kişiden oluşan ekipleri ile çalışmalara başladı. Filmde ayrıca 4K tarama ve Real D sinema teknolojisi kullanıldı.“Uzay Kuvvetleri 2911” 2911 yılında bir görev için yola çıkan TCG Savarona adlı Türk uzay gemisi ve mürettebatının yaşadığı büyük serüveni konu alıyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.