Muhteşem Yüzyıl-Kösem Sultan dizisi Star Tv, 2015

Kösem Sultan Tanıtım Eylül 2015 Star TV ekranlarında..

Muhteşem Yüzyıl bitti, sırada Kösem Sultan var! Vatan gazetesinden Oya Doğan, Timur Savcı ekibinin yeni dizisi Kösem Sultan’ı yazdı.  Kösem Sultan, hem zekası hem de güzelliğiyle Osmanlı’nın en güçlü kadını olarak tanınmaktadır. Bu açıdan Hürrem Sultan’ı bile geride bırakan Kösel Sultan, Osmanlı’da iki evladını padişah yapan bir isim olmanın yanısıra torununun da padişahlığını gören tek sultan ünvanına sahip isimdir.

Muhteşem Yüzyıl’ı sezon sonunda kesin bitirecek olan Timur Savcı, Kösem Sultan dizisi projesini tamamen iptal etti.Başrollerini Meryem Uzerli ve Okan Yalabık’ın oynayacağı ‘Kösem Sultan’ adlı dizi için birçok hazırlık yapılmıştı. Senaryo bile yazılıyordu. Star, Timur Savcı’dan diziyi kendilerine devretmesini istedi ancak ünlü yapımcı bunu da reddetti.

KÖSEM SULTAN’IN HAYATI..

Tim’s Productions Muhteşem Yüzyıl’ın bu sezon bitmesinin ardından gelecek sezon için yeni bir projenin hazırlıklarına başladı. Muhteşem Yüzyıl’dan sonraki projenin Muhteşem Yüzyıl-Kösem olduğu öğrenildi. Hürrem Sultan’a göre devlet idaresinde daha çok söz sahibi olan Kösem Sultan’ın hayatı ekranlara gelecek.

Ön hazırlıkları başlayan dizide Kösem Sultan rolü için Meryem Uzerli’nin düşünüldüğü iddia edildi.Muhteşem Yüzyıl’ın iki efsane karakteri Pargalı İbrahim Paşa ile Hürrem Sultan karakterini canlandıran Okan Yalabık ve Meryem Uzerli’nin yeni bir dizide başrol oynayacağı konuşuluyor. Posta yazarı Mesut Yar, Tims’in bu iki oyuncu ile yeni bir dizi için anlaştığını yazdı.

Tarih : 12.06.2014 Gösterim : 2189

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
DİĞER VİDEOLAR