Mısır’ın Direniş Sembolü Esma’nın Vurulup Şehit Olduğu Video Görüntüleri İZLE

19.08.2013, Video,Mısır Esma haberleri, Mısırlı Esmanın şehit düştüğü an izle, Mısır şehidi Esmanın şiiri, Mısır darbe haberleri 19 ağustos 2013, Mısır son dakika haberleri, Esma Muhammed El-biltecinin vurulduğu anı izle, Mısır Şehidi Esma kimdir, Esma Muhammed El-Bilteci kimdir, Esma Muhammed El-Bilteci’yi kimler neden öldürdü, Esmayı kimler vurdu, Mısırlı Esma kimdir, Mısırlı şehit Esma kimdir, Mısır şehidi Esmanın babası Muhammed El-Bilteci kimdir, Mısır’da ölü sayısı 19 ağustos 2013,Mısır şehidi Esma videoları, Mısır şehidi Esmanın şiiri izle video, Mısır şehidi Esma için neler dediler

misir_sehidi_esma

Mısır’da ordunun darbe karşıtı göstericilere ateş açması sonucu hayatını kaybeden Muhammed El Biltaci’nin 17 yaşındaki kızı Esma’nın vurulduğu anın görüntüleri ortaya çıktı.

Mısır’da ordunun darbe karşıtı göstericilere ateş açması sonucu hayatını kaybedenler arasında bulunan İhvan (Müslüman Kardeşler) liderlerinden Muhammed El Biltaci’nin 17 yaşındaki kızı Esma’nın vurulma anı amatör bir kamera tarafından kaydedildi. Görüntülerde, Esma’nın vurulmasına yardımcı olan sarı torbalı kişinin Mısırlı bir istihbaratçı olduğu öne sürülüyor. İşte o acı görüntü:

ESMA MUHAMMED EL-BİLTECİ KİMDİR?

Mısır’da Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) liderlerinden Muhammed el-Bilteci’nın 17 yaşındaki kızı Esma Muhammed el-Bilteci, Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarındaki devrim mücadelesinin sembol isimlerindendi.

Annesinin yanından hiç ayrılmayan ve meydanlardaki yaralıların yardımına koşan Esma, geçen çarşamba günü demokrasi yanlılarına yönelik düzenlenen katliamda keskin nişancı tarafından öldürülmüştü.

Mısır’da Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) liderlerinden Muhammed el-Bilteci’nın kızı Esma Muhammed el-Bilteci’nin askerin yönetime el koymasını çok büyük bir tehlike olduğuna dikkati çektiği ve arkadaşlarını gösterilere teşvik ettiği belirtildi.

Esma’nın arkadaşlarından İsar Yusuf, AA muhabirine yaptığı açıklamada “Esma her zaman bizi gösterilere katılmaya teşvik ederdi. Çünkü askerin yönetime el koymasının çok büyük bir tehlike olduğunu biliyordu” dedi.

Yaşı küçük olmasına rağmen Esma’nın devrim bilincine sahip olduğunu vurgulayan Yusuf,”İhvan mensupları olmasak da bizi gösterilere katılmak gerektiği konusunda ikna etmeye çalışıyordu” diye konuştu.

Sara Suveylim ise Esma’nın annesinin yanında vefat ettiğini, doktorların bir yandan annesini teskin etmeye çalışırken bir yandan da babası Bilteci’ye kızının vefat haberini verdiklerini söyledi.

Arkadaşlarının ifadesine göre tıp eğitimi almak isteyen lise öğrencisi Esma, babasını da Gazze’ye insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisindeki aktivistlerin yanında yer alması için teşvik etmişti.

Kaynak: AA-haber 7

Tarih : 19.08.2013 Gösterim : 4813

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
DİĞER VİDEOLAR