Kategoriler
Güncel Haberler Manşetler Siyaset Haberleri Video

Başbakan Erdoğan Konya Şeb-i Arus Törenlerinde izle 17 aralık 2013

17 aralık 2013 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Konya’da Şeb-i Arus Törenlerinde – Şafak operasyonu ve 3 bakanın oğlunun da gözaltına alınmasıyla ilgili neler dedi.. Recep Tayyip Erdoğan 3 bakanın oğlunun gözaltına alınmasıyla ilgili neler dedi.. Başbakan Erdoğan rüşvet operasyonu konuşması video izle..

Şeb-i Arus Canlı Yayını ve Detayları İçin Tıklayın

Başbakan Erdoğan Mevlanayı Anma törenine eşi Emine Erdoğanla geldi ve  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’yla tokalaşarak yerine oturdu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gündüz Spor ve Kongre Merkezi’ndeki toplu açılış töreninin ardından ikili görüşmeler yapacağı Dedeman Oteli’ne girişte, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, bu sabah gerçekleştirilen yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili “Bunlarla ilgil adli süreç neticelenmeden bir şey söylemem doğru olmaz” dedi.

Konya’da toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, “İstedikleri kadar çirkin yollara tenezzül etsinler, kirli ittifakların içine girsinler, buradan bir kez daha tekrar ediyorum. Türkiye ’de artık söz milletindir, karar milletindir, yetki milletindir. Mühür milletin elindedir” dedi. Erdoğan şöyle devam etti:
“AYARLARIMIZI DEĞİŞTİREMEZLER”

Arkasına karanlık odakları alanlar, çeteleri alanlar bu ülkeye istikamet çizemezler. Arkasına sermayenin medyanın gücünü alanlar bu ülkeye istikamet çizemezler. Türkiye içinde ve dışında bir takım karanlık çevrelerini alanlar istikametiyle oynayamazlar. Ayarlarımızı değiştiremezler. Türkiye üzerinde operasyon yapılacak, ameliyat yapılacak bir ülke değildir. Ak Parti iktidarı buna izin vermez.

“SEÇİMLERE GİRSİNLER”

Kimin ne hesabı varsa, kendilerine güvenleri varsa, 30 Mart’ta seçim var. Seçimlere girsinler, milletle orada görüşsünler. Hesabını sandık dışında görmek isteyenlere ne millet ne de biz müsaade etmeyiz. Türkiye bir muz cumhuriyeti değil. Çiğnenecek üçüncü sınıf bir kabile devleti değildir. İçerden ya da dışardan hiç kimse benim ülkemi karıştıramaz. Benim ülkemde çirkin tuzaklar kuramaz. Terör bu millete diz çöktüremedi. Çöktüremez ve çöktürmeyecek.
Saldırılar, tuzaklar bu millete diz çöktüremedi, bundan sonra da çöktüremez. Ben şunu biliyor ve hissediyorum. Bayburtlu neneler bizim için dua ediyorlar. Erzurumlu yaşlı amcalar bizim için dua ediyorlar. Van’da Diyarbakır’da Muş’ta Bitlis’te kardeşlerimiz bize Allah razı olsun diyorlar. Rize’de Trabzon’da Muğla’da İstanbul ’da Edirne’de Ankara ’da kardeşlerimiz seccadelerinin üzerinde bizim için dualar ediyorlar.

BİRİLERİNİN TOPU TÜFEĞİ VARSA…”

Filistin’de hep hakkın yanında olduk. Mısır’da hep hakkın yanında olduk. Suriye’de hakkın mazlumun mağdurun yanında olduk, dimdik durmaya devam edeceğiz. Dün akşam Meksika Cumhurbaşkanı ve heyetiyle bir yemek yedik ve gündeme yine Mevlana geldi. Onlar Rumi olarak tanıyorlar. Bugün arkadaşlarım kendilerine İspanyolca bir mesnevi hediye edeceklerdi. Nereden nereye bu mesajlar gidiyor, yine gidecek. Bu yaşıma kadar Konya’ya, diğer 80 vilayetin hepsine başımız dik ve ak geldik. Bundan sonra da Hazreti Mevlana’nın, Kılıçarslan’ın huzuruna başımız dik alnımız ak çıkacağız.

Çok enteresandır. Birilerinin topu tüfeği varsa, hilesi hurdası varsa, neyi olursa olsun bizim Allah’ımız var. Bize o yeter. Bize millet yeter millet, siz yetersiniz. Allah bes bâki heves*.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.