9-10 Kasim 2013 Atatürk Hologramı İzmir Halkını Selamlıyor -Video İzle

İzmir 10 Kasım Atatürk’ü Anma Törenleri kapsamında; 9 Kasım akşamı gerçekleştirilen ışıklı dev su perdesi gösterisiyle Atatürk, atının üzerinde İzmir Körfezinden halkı selamladı.. Muhteşem ışık ve lazer oyunları ve görsel efektlerle oluşturulan gösteride; Atatürk, Üçkuyular’dan başlayarak Sahil Yolu güzergahından Alsancağa kadar atının üzerinde dörtnala canlandırıldı ve İzmir halkını selamladı. Atatürk’ün Işığında Yürüyoruz mesajının verildiği bu muhteşem gösteriyi kaçıranlar sayfamızdan tüm görüntü fotoğraf ve videolara ulaşabilirler..

9 Kasım akşamı yapılan gösteri, saat 20.30’da Üçkuyular’da başladı. Atatürk, atıyla Körfez üzerinden 15×30 metrelik su perdesinden İzmirlileri selamlayarak Mustafa Kemal Sahil Bulvarı güzergahıyla; Güzelyalı, Küçükyalı, Karataş, Konak ve Alsancak semtlerini geçti. Görsel efektlerle de desteklenen gösteriyle körfez üzerinde muhteşem görüntüler ortaya çıktı. Atatürk adeta İzmir Körfezi’nde bir kez daha ölümsüzleşti.

Konak Belediyesi bu proje ile “Atamızın ışığında yürüyoruz” mesajı verdi.

İşte Fatih Portakal’dan twitter adresinde paylaştığı bir fotoğraf

izmir atatürk ışıklı gösteriden fotoğraflar………….

İzmir Körfezi bizim basımıza gelmiş en anlamlı değersin selam olsun

…………………………

KONAK BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TARTAN’IN VİDEOSUNDAN

………………………

Konak Belediyesi’nin Konuyla İlgili Açıklaması

……………..

10 Kasım Haftası kapsamında 9 Kasım akşamı yapılması planlanan gösteri, saat 20.30’da Üçkuyular’da başlayacak. Atatürk, atıyla Körfez üzerinden 15×30 metrelik su perdesinden İzmirlileri selamlayarak Mustafa Kemal Sahil Bulvarı güzergahıyla; Güzelyalı, Küçükyalı, Karataş, Konak ve Alsancak semtlerini geçecek. Saat 21.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki heykelinin önünde bir süre durup burada da İzmirlileri selamlayacak. Ardından Gündoğdu’ya ilerleyecek ve bu meydanda da bekleyecek. Görsel efektlerle de desteklenecek gösteriyle körfez üzerinde muhteşem görüntüler ortaya çıkacak. Atatürk adeta İzmir Körfezi’nde bir kez daha ölümsüzleşecek.

IŞIĞINDA YÜRÜYORUZ
Cumhuriyet ve Atatürk sevgisine vurgu yapan Başkan Tartan, “Atatürk’ün ışığında yürüyoruz” projesiyle ilgili şu bilgileri verdi: “Milletvekilliği dönemimde Atatürk’ün İzmir’i adlı kitabımı yazmıştım. Geçen yıl 2 bin 400 İzmirliyle ortaya çıkardığımız ‘Atatürk Portresi’ projesi de ses getirmişti. Atatürkçü kimliğim ve Büyük Önder’e olan şükran duygularımızı her sene farklı şekilde göstermeye çalışıyoruz. Her şeyimizi O’na borçluyuz. Bu şükran borcu için İzmirlilerle ortaklaşa gerçekleştirebileceğimiz projeler üretiyoruz. Bu görsel şölenle de Atatürk’ün görüntülerini yaklaşık 2 saat boyunca Körfez’in üzerinde, dev bir su perdesiyle İzmirlilerle buluşturacağız. Çeşitli sürpriz mizansenler de hazırlanıyor, teknik çalışmalar sürüyor. Uzun yıllar unutulmayacak anlar yaşayacak İzmirliler.”

Tarih : 26.01.2014 Gösterim : 2520

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
DİĞER VİDEOLAR