2014 Kış Uykusu Film Fragmanı-Oyuncu Kadrosu

Nuri Bilge Ceylan’ın 67. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışacak yeni filmi Kış Uykusu ( Winter Sleep)’nun ilk fragmanı yayınlandı.

Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışacak son filmi ‘Kış Uykusu’nun fragmanı yayınlandı.Başrollerini Haluk Bilginer, Demet Akbağ ve Melisa Sözen’in üstlendiği film, Mayıs ayında 67′ncisi gerçekleşecek Cannes Film Festivali’nde yarışacak.

Özet & detaylar

Aydın emekli bir oyuncudur; aktörlüğü bıraktıktan sonra Orta Anadolu’da kendi halinde küçük bir otelde çalışarak günlerini geçirir. Hayatında ise iki kadın vardır: kendisine her anlamda uzak ve soğuk olan genç karısı Nihal ve boşanmış olan kız kardeşi Necla. Kışın bastırması ve kar yağışının artması bu küçük taşrtada en çok Aydın’ın sinirlerine dokunur ve onu uzaklara gitmeye teşvik eder… Türk sinemasının Cannes tescilli, bol ödüllü yönetmeni Nuri Bilge Ceylan’ın Bir Zamanlar Anadolu’da filminden sonra hayata geçirdiği son filmi olan Kış Uykusu yine yüzünü taşraya dönen bir yapım. Filmin başrolünde Haluk Bilginer yer alırken, kadroda kendisine Demet Akbağ, Melisa Sözen,Ayberk Pekcan, Serhat Mustafa Kılıç, Tamer Levent, Nejat İşler ve Nadir Sarıbacak eşlik ediyor. 

Adsız

3.5 ay yoğun bakım ünitesinde tedavi gören ve geçtiğimiz günlerde taburcu olan Nejat İşler, Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi Kış Uykusu ile seyirci karşısına çıkıyor.

Yapımı :2014 – Türkiye , Fransa , Almanya
Tür : Dram
Süre: 196 Dak.
Yönetmen : Nuri Bilge Ceylan
Oyuncular : Haluk Bilginer , Nejat İşler , Demet Akbağ , Melisa Sözen , Mehmet Ali Nuroğlu
Senaryo : Nuri Bilge Ceylan , Ebru Ceylan
Yapımcı : Zeynep Özbatur
Diğer Adı : Winter Sleep

Tarih : 05.05.2014 Gösterim : 2019

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
DİĞER VİDEOLAR