2 Ağustos 2013 Rojava Katliamı Video Görüntüleri – Halep’te Kadın ve Çocuklara Saldırı SON DAKİKA HABERLERİ

03.08.2013, Suriye Halep Rojava Katliam haberleri son dakika, 4 ağustos ceylanpınara yürüyüş, Rojava katliamı, Rojava’da kadın ve çocukların üzerine ateş açıldı haberi, Suriye’de masum halka saldırılar, Suriye 2 ağustos 2013 haberleri, Rojava Katliamına tepkiler sosyal medya twitter, twitterda Rojava katliamına tepkiler, Rojava neresi, Rojava nedir

rojavakatliamı

ANF’nin haberine göre, El Nusra Cephesi’ne bağlı olduğu iddia edilen çeteler Halep’in Sefirê ilçesine bağlı Tel Aran ve Tel Hasıl Kürt Beldelerine yönelik gerçekleştirdiği saldırılarda bulundu. Tank, havan ve ağır silahlarla yapılan saldırılarda şu ana kadar 50’nin üzerinde sivil hayatını kaybederken 350 kişi rehin alındığı belirtildi. Irak-Şam İslam Devleti ile El Nusra bağlantılı çeteler, telefon hatlarının kesik olduğu Tel Hasıl ve Tel Aran’dan sağlıklı bilgi alınmasını engellemek için yolları da kapattı. El Ekrad (Kürt) Cephesi kaynakları, bölgede Kürtlere yönelik katliam girişimleri olduğunu bildirdi. Saldırılarda şu ana kadar 25’nin kimliği tespit edilen 50 kişinin katledildiği bildiriliyor. Ayrıca alınan bilgilere göre her iki beldeden yaklaşık 300 sivil insan bu gruplar tarafından alıkonulmuş durumda. Ayrıca Lübnan’dan çalışmadan dönen 50 genç Kürt işçi de aynı gruplar tarafından rehin alındı. Kaçırılan sivillerden bir haber yok. Kimliği henüz tespit edilmeyen rehineler arasında çocukların da bulunduğu belirtildi. Hayatını kaybeden Kürt sivillerin Cephet Ek Ekrad saflarında savaşan insanların anneleri, babaları, kardeşleri olduklarına da yer verildi. Bölgede yaşayan Kürt nüfusunun tamamı da bu katliam ve saldırı tehditi altında bulunuyor. Saldırıların Mumbiç, Cerablus,Tel Elem, Kebra, Kefer Ziğir ve Eraz bölgesine de yayılmasından endişe ediliyor.
ANHA’nın paylaştığı bir videoya göre de, Rojava’da El-Nusra Cephesi’ne bağlı olduğu iddia edilen çeteler tarafından sivil halkın üzerine ateş açılıyor. Açılan ateş sonucu birçok sivil hayatını kaybediyor. Hayatını kaybedenler arasında çocukların da bulunduğu görülüyor.

DİHA’nın haberine göre Rojava’daki saldırılara tepki gösteren Kürtler, 4 Ağustos’ta Urfa’nın Ceylanpınar (Serêkanî) ilçesine toplu yürüyüş düzenleyecek. DTK, BDP, DÖKH ve Gençlik Meclisi öncülüğünde gerçekleşecek yürüyüşlere, birçok sivil toplum örgütü de destek verecek.

3 Ağustos Yeni Detaylar

ANF’de yayınlanan habere göre, El Nusra Cephesi son bir haftadır, Suriye’nin kuzeyindeki Til Aran ve Til Hasıl bölgelerinde sivillere yönelik saldırılar gerçekleştirmeye başladı. El Nusra Cephesi’ne  dün sabah saat 04.00’te Serêkaniyê’ye top saldırısında bulundu. El Nusra saldırısında bölgede yaşayan onlarca sivil Kürt hayatını kaybetti. Sosyal medya üzerinden paylaşılan görüntülerde de El Nusra güçlerinin yaptığı saldırının ardından aralarında çok sayıda çocuk ve kadınında bulunduğu sivillerin öldüğü görüldü. Bölgede El Kaide ve El Nusra saldırılarında 31 Temmuz günü en az 50 sivilin katledildiği, 350 dolayında sivil de rehin alındığı, 1 Ağustos günü ise Til Aren’den bir kamyonet içinde kaçmaya çalışan 20 kadar kadın ve çocuğun doçkalarla vurularak katledildiği ifade edildi.

PYD, 69 El Nusra mensubunu öldürdüğünü 20’sini de yaraladığını açıkladı. Doğu Halep Emiri Ebu Ubeyda El Tunusi’nin Halep bölgesinde bulunan Til Aran’da El Ekrad Cephesi ile yaşanan çatışmalarda öldüğü ileri sürüldü. PYD güçleri ili El Nusra arasındaki çatışmaların yoğunlaşması üzerine Türkiye ve Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi sınır kapılarına zaman zaman kapalı tutuyor.

Rusya kınadı

Öte yandan, Rusya Dışişleri Bakanlığı, Kürtlere yönelik El Nusra saldırılarını kınayarak, Esad yönetimini ve muhalefeti göreve çağırdı. Rusya açıklamasında “Suriye makamları ve özellikle Kürt Yüksek Konseyi dahil tüm muhalefet gruplarından Suriye üzerine 2. Cenevre Konferansı sırasında El Kaide bağlantılı tüm terörist ve aşırı organizasyonları Suriye topraklarından elimine etmeyi veya kovmayı hedefleyen ortak bir angajman elde etmeyi bekliyoruz” denildi. (Cumhuriyet)

Tarih : 02.08.2013 Gösterim : 2597


SENDE YORUM YAP !
Bu Habere 19 Yorum Yapılmıştır.
 • deniz diyor ki ;
  02 Ağustos 2013 10:28

  Irkçılığın her türlüsüne lanet olsunnnnnnnnnn :((

 • bahoz brusk diyor ki ;
  02 Ağustos 2013 18:55

  LANET OLSN YA BU KATLIYAMI GERCEKLESTRNLRe

  #ROJAVADAKATLIYAMWAR

 • bahoz brusk diyor ki ;
  02 Ağustos 2013 19:02

  Rojava
  Rojava
  Rojava
  Rojava
  Rojava
  Rojava
  Rojava
  Rojava
  KATLIYAMINI UNUTMAYIZ UNUTRMYZ BUNU SIZN YANINZA BRAKMZ

 • bahoz brusk diyor ki ;
  02 Ağustos 2013 19:04

  Dün ROBOSKİ`de katır sırtında, bugun ROJAVA`da
  pikap arkasında..
  ROJAVA`da çocuklar uyumuyorlar artık, uyur gibi
  ölüyorlar sadece, HALEPÇE gibi…
  sadece KÜRT oldukları için!..

 • bahoz brusk diyor ki ;
  02 Ağustos 2013 19:06

  Yazmıyorr ! Yazmıyorr !

  Halepçe katliamı yazmıyor !
  Roboski katliamı yazmıyor !
  Dersim katliamı yazmıyor !
  Zilan Ağrı katliamı yazmıyor !
  Rojava katliamı yazmıyor !
  Sivas Gazi Ümraniye Maraş Çorum Reyhanlı
  Yazmıyor!

  Söz konusu Mısır,Afrika olunca yazıyor..!

 • roda ciya diyor ki ;
  02 Ağustos 2013 21:32

  bu muslumanlıksa ben musluman degilm

 • hellghost diyor ki ;
  03 Ağustos 2013 0:20

  elbet hesap sorulur.!

 • bayram pasalı diyor ki ;
  03 Ağustos 2013 3:28

  bunu yapan musluman olamaz kıyamet kalkacak tum dunya yıklacak ıc savaslar cıkacak allah bunların hesaıbını mahserde soracaktır emın olun allah tum ınsanların hesabını mahserde soracaktır..

 • ekrem öner diyor ki ;
  03 Ağustos 2013 14:32

  allahım sen günahsız insanları koru bunu onların yanına nırakma sana bırakıyoruz yarab

 • yunus diyor ki ;
  03 Ağustos 2013 18:34

  bunu yanınıza bıırakmıyacagiz rojava

 • okan diyor ki ;
  03 Ağustos 2013 21:18

  bu katiliyami yapanin allah belasini versin

 • ibrahim diyor ki ;
  03 Ağustos 2013 23:54

  HİÇBİR KİTAPTA DİNDE CANA KIYMAK DİYE BİŞEY YOKTUR LANETLER OLSUN SİZLERE NE İÇİN BU KATLİAMLAR PARA İÇİNMİ?TOPRAK İÇİNMİ?NE İÇİN?ŞEREFTEN YOKSUN MAHLUKATLAR BİRGÜN SİZDE ÖLMEYECEKMİSİNİZ SANKİ.YAZIKLAR OLSUN LANETLER YAĞSIN ÜZERİNİZE RABBİM BU GECEDE ETMİŞ OLDUĞUM BU BEDDUAMI KABUL BUYUR DERGAHI İZZETİNDE.

 • LanetOlsunBunuYapanlara diyor ki ;
  04 Ağustos 2013 9:51

  Bu Katliamı yapanlara mucahit diyen cahiliye devrinden kalmış görüşlere sahip olan o sadece DIŞı müslüman olan, orada burada bilmeden aptalca yorum yapan çıkarcı makarnacı kömürcü insalıktan nasibini almamış insanlar gösün bunlrı neyin ne olduğunu anlasınlar. Bu insanlar sadece Kürt oldukları için öldürülüyorlar. Suriye savaşını başlatan ve savaşa aktif destek veren mazlum insanların ölümüne sebebiyet veren herkesin Allah belasını versin!

 • faik çetin diyor ki ;
  04 Ağustos 2013 17:05

  esat allahtan tek dileğim saddamdan beter olursun

 • sedat batuk diyor ki ;
  05 Ağustos 2013 2:28

  Bu katliyami. Yapan kesinlikle insan degil veya insanliktan nasibini almamis siddetle kiniyorum insallah rabbim bunu yapanin yaninda birakmaz Allah. Belalarini versin

 • SELİM diyor ki ;
  05 Ağustos 2013 15:59

  madem o kadar müslümansınız gidin filistine yardım edin eğer sizin gibi cani insanlar ben müslümanım diyiyorsa ben dinsizim lanet olsun müslümanlığınıza

 • fadime diyor ki ;
  05 Ağustos 2013 21:23

  bunu yapanların allah islah etsin yarabbi bunlar nasıl insanlar günah sız çocukların canına kıyabiliyor sen bu katliyamı yapanlar allah belasını versin 🙁

 • mehmet basar diyor ki ;
  07 Ağustos 2013 1:18

  allahim bu zulmu bu katliamlari yapanlarin yanina kar birakma AMIN

 • naim diyor ki ;
  08 Ağustos 2013 10:22

  böyle bir vahşet hiç bir hayvanın yapmadığı bunu yapanların el namusuz örğütünün yaptığını müslümanım diye ortalıkta dolaşan şerefsiz araplar allah belanızı vereçek bunun hesabını kürt halkına bir mutlaka vereçekler sivilhalkın kalt edilmesine sesiz kalan tüm dünyaya liderlerini kınıyorum

DİĞER VİDEOLAR