WhatsApp’daki Mavi Tik (Okundu) İkonu Nasıl Kapatılır?

WhatsApp son güncellemesi ile tartışma konusu oldu. WhatsApp, Facebook’daki gibi karşıdaki kişiye mesaj gönderince, görüldü anlamında karşıdaki kişiye bilgi veren mavi tik ikonununu uygulamaya ekledi. Bu özelliğin standart olmasını isteyen WhatsApp yöneticileri, uygulamaya bu özelliği kapatma seçeneği eklemedi. Eski kullanıma alışan kullanıcılar ise durumdan rahatsız olunca, konu sosyal medyada da oldukça eleştrilen bir durum oldu.

WhatsApp da mavi tik özelliğini kapatmanın bir yolu varmı? mavi tik özelliği nasıl kapatılır? WhatsApp da okundu özelliği nasıl kapatılır?

WhatsApp’ın Mavi Tik Okundu özelliğini kapatmak için uygulamaya bir seçenek eklememeiş olmasına rağmen bu özellik atlatılabiliyor. Bunun için aşağıda belirtilen adımları izlemeniz gerekiyor.

Apple’ın İOS işletim sistemini kullananlar için:
Mesajı okumadan önce cihazınızı Uçak Modu na alın. Mesajı okuduktan sonra uygulamadan çıkın ve Uçak Modu nu kapatın.

Google’ın Android işletim sistemini kullananlar için:
Gelen mesajı okumadan önce telefonun internet bağlantısını kesin, mesajı okuduktan sonra yalnız o iletiyi üzerine basılı tutarak silin. İnternet bağlantınızı aktifleştirin yeni mesaj gelse dahi sildiğiniz içerik için mavi tik bildirimi iletilmeyecektir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.