Vodafone 2’inci defa 3G’yi test etti

Vodafone Türkiye’nin, yaptığı ikinci testte 3G hızında 28,8 megabit/saniye (Mpbs) veri indirme hızına ulaştığı açıkladı.

vodafone

Vodafone’dan yapılan açıklamada, kendi rekorunu kırarak ”Türkiye’deki en yüksek 3G hızını” ikinci kez basın mensuplarıyla test eden Vodafone Türkiye 3G ekibinin, geçtiğimiz aylarda yaptığı hız denemesiyle 21,1 Mbps olarak gerçekleştirdiği veri indirme hızını 28,8 Mbps’a taşıdığı belirtildi.

Açıklamada, basın mensuplarının da katılımıyla gerçekleştirilen veri indirme hız testinde Vodafone Türkiye’nin 28,8 Mbps’a, 3G HSPA MIMO (Multiple Input Multiple Output) teknolojisiyle ulaştığı kaydedildi.

Görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı John Samarron, şunları kaydetti:

”Daha önce İstinye Park’ta gerçekleştirdiğimiz demoda Türkiye’de 3G ağında ilk kez 21,1 Mbps’a ulaşarak rekor kırmıştık. Bu defa 3G’de defalarca laboratuvar ortamında test etmiş olduğumuz hızı gerçek şebeke ortamında göstererek başarımızı paylaştık. Dünyadaki teknoloji liderliğimizi Türkiye’de de sürdürmeye kararlıyız.”

Açıklamada, 3G cihazlar ve 3G teknolojisinin yoğun olarak kullanılacağı USB Mobil Modemler ile daha hızlı, daha kaliteli veri alışverişinin de Vodafone Türkiye güvencesiyle hizmete sunulacağı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.