Samsung Gear VR Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığı ve bu gözlüğün şu an piyasadaki gözlüklerden biraz daha farklı olacağı söylentisi bir süre önce yayılmaya başlamıştı.Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü olacağı tahmin edilen Gear VR‘ın tanıtılacağı tarih ve bir adet görsel SamMobile tarafından sızdırıldı.

25163409

SamMobile’a göre IFA 2014 etkinliğinde tanıtılacak olan Gear VR,Google’ın I/O 2014 etkinliğinde katılımcılara dağıttığı Cardboard benzeri bir cihaz olacak. Tabi Cardboard gibi karton malzeme kullanmayacak olanGear VR’ın başa tam uyum sağlaması için çeşitli yumuşak yüzeyler ve genişleyebilen bölgeler bulunacak.

SamMobile’a göre Samsung Galaxy cihazlar ile uyumlu çalışacak olanGear VR’ın üzerinde Samsung Galaxy cihazlar için bir dock bulunacak. Budock sayesinde akıllı telefonlar ile uyumlu çalışacak olan cihazın üzerinde bir de dokunmatik panel bulunacak. Dokunmatik panelin işlevi ise henüz tam olarak bilinmese de, akıllı telefonu kontrol etme amacı ile kullanılacağıtahmin ediliyor.

shiftdelete.net

Eklenme : 10.07.2014 Gösterim : 1889

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !