Double Fine’ın yeni oyunu Hack n’ Slash / 2014

Amnesia Fortnight ismindeki etkinlik sayesinde farklı fikirlere açık olan oyun geliştiricisi Double Fine’ın bu projelerinden birisi de Hack n’ Slash‘tı. GDC’de oynanabilir olarak sunulan ilginç yapımla ilgili yeni bilgiler geldi.

Daha önce The Legend of Zelda’dan esinlenerek geliştirildiğini bildiğimiz yapımda ilginç bir özelliğimiz bulunuyor. Gerekli noktalara eriştikten sonra Hack n’ Slash’ın dünyasını tamamen değiştirebiliyoruz. Mesela bir bölüm sonu canavarıyla karşılaştınız diyelim, bu yaratığın ‘port’una ulaştıktan sonra oyundaki kodlarla oynayabiliyor ve yaratıkla ilgili her şeyi istediğiniz gibi şekillendiriyorsunuz. Örneğin bu boss size çok fazla vuruyorsa, porta erişip hackleme işlemini yaptıktan sonra yaratığın gücünü azaltabiliyorya da vurduktan sonra canınızın azalmasını değil, artmasını sağlayabiliyorsunuz.

Tabii ki oyunda mühim olan şey, bahsettiğimiz portlara ulaşmak. Bu da biraz risk taşıyor. Örneğin aşağıdaki videoda gösterilen demoda yaratığın port kanalı tam olarak arkasında bulunuyor. O porta erişmek için de biraz dikkatli olmanız gerekmekte. Kotaku’nun yayınladığı bir oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Tarih : 24.03.2014 Gösterim : 1348

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
DİĞER VİDEOLAR