Twitter Ne Zaman Açılacak – Twitter’ın Açılma Tarihi

Twitter’a erişim, Başbakan Recep tayyip Erdoğan’ın “Twitter falan hepsinin kökünü kazıyacağız” sözlerinden sonra çok geçmeden 21 Mart gece saat 23.00’ten itibaren engellenmişti.TİB’in, sosyal paylaşım sitesi Twitter’a tedbir amaçlı erişimin engellenmesi kararı üzerine, 3 kişi Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulunmuştu.

Anayasa Mahkemesi, 2 Nisan’da saat 17.30 civarında Twitter’a tebdir amaçlı erişimin engellenmesiyle ilgili yapılan bireysel başvurularda, başvurucuların haklarının ihlal edildiğine karar vermişti.

Anayasa Mahkemesi’nin bu kararı da 3  Nisan yani bugün Resmi Gazete’de yayınlandı.

Başvuruda bulunan 3 kişiden biri olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, mahkemenin kararının hemen yerine getirilebilmesi için TİB ve BTK’ya bizzat başvurdu. Bu arada CNN TÜRK’e konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop “AYM’ye başvuru bireysel. Mahkemenin başvuran 3 kişi ise o 3 kişi için Twitter açılmalı diye karar vermeli” diyerek kafaları karıştırdı. AYM’nin kararı saat 16.35 itibariyle BTK’ya ulaştı. BTK’nın kararı şu an değerlendiriliyor.Tüm bu gelişmelere rağmen Twitter halen açılmadı. Ancak TİB mahkeme kararlarını siteden kaldırdı.

kaynak: cnnturk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.