Türkiye Şampiyonası Ankara’da

Türkiye Buz Pateni Federasyonu’nun 2014-2015 sezonu faaliyet programında yer alan Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası 19-21 Aralık 2014 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek.
Yarışmaya İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa, Erzurum ve Ankara’dan toplam 9 kulüp ve 65 sporcu katılacağı belirtildi. Yarışmada ayrıca çiftler kategorisinde milli sporcular İlhan Mansız ve Olga Bestandıgova çiftinin de 20 ve 21 Aralık 2014 tarihlerinde buz pistinde gösterilerini sunacağı açıklandı.
19 Aralık 2014 Cuma günü yapılan resmi antrenmanlar sonrasında saat 19.00’da kura çekimi ile sporcu kura listesi belirlenecek ve yarışmalar 20 Aralık 2014 Cumartesi günü saat 10.00’da minik bayanlar kategorisi ile başlayacak.
Toplamda 8 kategoride yapılacak olan şampiyonada Minik Bayan ve Baylar, Novice Bayan ve Baylar, Junior Bayan ve Baylar ile Senior Bayan ve Baylar kategorilerindeki performanslarını sergileme fırsatı bulacaklar.
Minikler kategorisinde yarışan bayan ve bay sporcular serbest program üzerinden puanlamaya tabi tutulacaklar ve aynı gün 20 Aralık 2014 tarihinde yarışmalar bitiminde madalya töreni yapılacaktır.
Novice, Junior ve Senior Bayan ve Baylar kategorisinde yarışan sporcular ise hem kısa hem de serbest program gösterileri üzerinden puanlamaya tabi tutulacağı ve madalya töreninin 21 Aralık 2014 Pazar günü yapılacağı belirtildi.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.