Trabzonspor’un efsane isimleri taraftarla buluştu

Trabzonspor’da, bugün düzenlenmesi planlanan Hüseyin Avni Aker’e veda organizasyonunun iptal edilmesi üzerine, bordo-mavili takımda forma giyen eski futbolcular Jean Marie Pfaff, Cyzio, İbrahima Yattara ve Lemi Çelik taraftarla buluşarak yeni sezon formalarını imzaladılar.
Trabzonspor’da iptal edilen Hüseyin Avni Aker’e veda organizasyonu üzerine bordo-mavili takımda forma giyen eski futbolcular taraftarlarla bir araya geldi. İlk olarak Trabzon’un en işlek caddelerinden biri olan Uzunsokak’ta yürüyüş yapan Jean Marie Pfaff, Cyzio ve Lemi Çelik büyük bir ilgiyle karşılandı. Omuzlara alınan efsane futbolcular daha sonra caddenin göbeğinde üçlü çektirdiler. Yürüyüşün ardından eski üç futbolcu taraftarlarla birlikte Sadri Şener binasında bulunan TS Club mağazasına gelerek burada kendilerini bekleyen taraftarla buluşarak yeni sezon formalarına imza attılar. Bordo-mavililerin Gineli eski oyuncusu Yattara da imza organizasyonuna katılırken, futbolcuları görmek isteyen taraftarlar mağazada izdiham yaşanmasına neden oldu.
Trabzonspor’un eski futbolculara Sadri Şener binasında bulunan TS Clup mağazasında düzenlenen imza gününde, taraftarlara yönelik kısa açıklamalarda bulundular. Bordo-mavili takımın eski forvet oyuncusu Cyzio, yeniden Trabzon’da olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, “Taraftarlarımız her zaman olduğu gibi çok güzel. Trabzonspor’u çok seviyorum. İki sene burada oynadım. Hüseyin Avni Aker’e veda organizasyonu olacaktı ama Türkiye’nin içinde bulunduğu bugünkü durum nedeniyle iptal oldu. Üzüldüm ama anlayışlıyız tabi. Başkanımıza teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda tekrar böyle bir fırsat verilirse gelirim. Çok mutluyum o günü bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Pfaff: “Bir yıl oynadım gidince geri dönmek istedim”
Efsane kalecilerden Jan Marie Pfaff ise sözlerine “Merhaba arkadaşlar” diyerek başladı. Pfaff, kalbinin her zaman Trabzon’a gelmek için attığını belirterek, “Trabzonspor için kalbim atıyordu. Trabzon’da çok arkadaşım olduğu için mutluyum. Kutlama olacaktı bu gelişmelerden dolayı üzgünüz. Ama inşallah en kısa zamanda bunu tekrarlayabiliriz. Kalbim burada kaldı. Trabzonspor’da büyük bir arkadaşlık vardı. Bir yıl burada oynadım. Hiçbir zaman Trabzonspor’u unutmadım. Trabzonspor büyük bir aile. 1 yıl burada oynarken söylemek istiyorum ki gittiğimde tekrar geri dönmek istedim. Trabzonspor’a geri dönüp ne yapabilirim diye düşündüm. Belki uluslararası başarılarında katkı sağlayabilirim diye düşündüm’’ ifadelerini kullandı.

Çelik: “Ülke adına kötü bir süreçten geçiyoruz”
Trabzonspor’un “Başbakan” lakaplı futbolcusu Lemi Çelik ise ülke adına kötü bir süreçten geçtiklerini belirterek, “Ülkemiz iç ve dış düşmanlar karşısında büyük bir saldırıya uğraşmıştır. Şu an askerimiz savaştadır. Allah ordumuzun yardımcısı olsun. Trabzonspor’umuz lige çok iyi başlamıştır. Almış olduğu 2-0’lık galibiyetten dolayı herkesi kutluyoruz. Buraya Avni Aker’e veda etmeye geldik. Ama Avni Aker’den asla veda etmiyoruz. Akyazı projesi yanlış bir projedir. Avni Aker kesinlikle yerinde kalmalıdır” ifadelerini kullandı.

Yattara: “Ben Trabzonlu Yattara, unutmayın”
Trabzonspor’un unutulmayan oyuncularından İbrahima Yattara ise, “Ben çok mutluyum. Trabzon’u çok özledim. Bugün Trabzon’a geldim mutluyum. Bu takımı destekliyorum. Bu takım bu sene şampiyon olacak. En büyük Trabzon ve bize her yer Trabzon. Ben asla Survivor Yattara değil ben Trabzonlu Yattara’yım unutmayın” dedi.
Yapılan açıklamaların ardından Trabzonsporlu taraftarlar mağazadan aldıkları yeni sezon formalarını 4 isme imzalatarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.