Şampiyona sona erdi

Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından düzenlenen FIS Snowboard Dünya Kupası Big Air’in ilk ayağı İstanbul’da sona erdi. FIS Snowboard Dünya Kupası Big Air’in ilk ayağında erkeklerde Belçikalı Seppe Smits birinci olurken, kadınlarda ise Amerikalı sporcu Ty Walker zafere ulaştı.
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maslak Yerleşkesi’nde bulunan İTÜ Stadı’na kurulan 41 metre yüksekliğinde ve 125 metre uzunluğundaki rampada yapılacak organizasyona, 30 erkek, 15 kadın sporcu katıldı. Yarışmada ilk defa kadınlarda yer aldı.
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, çok güzel bir organizasyon olduğunu belirterek, “Dünyada sayısız organizasyonların Türkiye’de yapılması için bundan sonra çalışmalarımız devam edecek. Türkiye’ye yakışır dünyada ses getirecek organizasyonlar yapacağız. Bugün akşam burada FIS Snowboard Şampiyonası’nda ilk kez kadın sporcuların katıldığı yarışma İstanbul’da yapıldı. Şu ana kadar kurulmuş en yüksek kule İstanbul’da. Bakanlığımız bu tür organizasyonları desteklemeye devam edeceğiz. Bizim amacımız dünyada ses getiren organizasyonları Türkiye’de yapmak” dedi.
Yarışma sonrası Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Amerikalı sporcu Ty Walker’a ödülünü verdi.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.