Osmanlıspor’a imzaladı, espriyi patlattı

Teknik direktör Osman Özköylü ile yollarını ayıran Osmanlıspor’da Yılmaz Vural dönemi resmen başladı. Vural, Osmanlıspor’dan teklif geldiğinde, “Maalesef imparator olamadık ama padişah oluruz” esprisini yaptığını açıkladı.
Türkiye’de çalıştırdığı 24. takım olarak Osmanlıspor’un başına getirilen deneyimli teknik adam Vural, sezon sonuna kadar kendisini Osmanlıspor’a bağlayan sözleşmeye imzayı attı.

”MAALESEF İMPARATOR OLAMADIK AMA PADİŞAH OLURUZ”
Teklif kendisine geldiğinde, “Maalesef imparator olamadık ama padişah oluruz” diye espiri yaptığını açıklayan Vural, “Benim için takımın pozisyonunun önemi yok. Ligi önemli değil. Hedefi varsa bize hitap ediyorsa yeterli. Dolayısı ile benim arayıp bulamadığım bir ekip. Uzman, genç ve dinamik bir ekibin içerisindeyiz. Bugün takımla çalışmaya başlayacağız’’ diye konuştu.
Vural’ın teknik ekibinde Cemal Tosun, Mehmet Demirtaş, İlhan Var, İzzet Karakulak ve Mustafa Eraydın yer alacağı öğrenildi.

”ANKARA’YA YABANCI DEĞİLİM”
Osmanlıspor kulüp binasında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Vural, Ankara’ya yabancı olmadığını belirterek, “Ankaragücü ve Gençlerbirliği’nden sonra Osmanlıspor’a geldim. Burası yabancı olduğumuz bir yer değil. Eski dostlarımızla burada yeniden olmakla çok mutluyum’’ dedi.
Deneyimli teknik adam, sportif açıdan Osmanlıspor’un ligin lideri olduğunu kaydederek, şunları söyledi:
“Osmanlıspor yönetimiyle Osman kardeşimiz arasında neler geçti bilmiyorum. Bana teklif geldiğinde yönetime sordum; onlarda ’Aramızda böyle karar aldık ve ayrıldık’ dedi. Ben de bunu söylemelerinin ardından ‘Tamam’ dedim. Takımda ve burada kimseye yabancı değiliz. Ekibimle buraya elimizden gelen katkıyı vermeye çalışacağız. PTT 1. Lig’e yabancı değilim. Mersin takımıyla bunu gördük. Mücadelesi çok yüksek bir lig ve lig sonuncusunun ligin en başındakini yenebildiği enteresan bir yer.”

”OSMANLI İSMİ ECDADI HATIRLATAN BİR İSİM”
Osmanlıspor’un yeni adıyla ilgili de konuşan Vural şunları kaydetti:
“Ankaraspor sadece Ankara’yı hatırlatıyor. Osmanlı ismi ecdadı hatırlatan bir isim. Hiç kimseyle kavga etmeden, herkesi kucaklayan ve kavga gürültü olmadan hoşgörü içerisinde Osmanlı’nın hem Türkiye’de hem de Avrupa’da birleştirici tarafını kullanmak istediler. Bunun hiçbir siyasi tarafı yok”
Tecrübeli teknik direktör Vural, Osman Özköylü’nün kendi öğrencisi olduğunu hatırlatarak, “Osman Özköylü çok iyi bir takım bıraktı. Ligin en iyi pas yapan takımlarından biri. Osman hocama teşekkür ediyorum. Ben ve ekibim sezon sonuna kadar anlaştık. Hayatımda çok uzun sözleşmeler yapmadım. İnşallah uzun süreler burada devam ederiz’’ dedi.

“KİMSE ‘PROJELERİN NE?’ DİYE SORMUYOR”
Vural, Türkiye’de futbolun işleyişini ve kendisini transfer etmek isteyenlerin öncelikle ’kaç para istiyorsun’ diye sormalarını eleştirerek, “Bu müessese yerlerde sürünüyor. Bu meslek iflas etmiş durumda. Hiçbir maçtan zevk almıyoruz. Organizasyon eksik. Oyuncu yeterli değil. Futbolun kimler tarafından yönetildiği belli değil. Futbolu Türkiye Futbol Federasyonu mu (TFF), kulüpler mi yoksa siyaset mi yönetiyor? Kimse çıksın ben yönetiyorum desin ve açıklasınlar. Ortada meçhul bir olay var ve bence en büyük sorun bu. Arayan kulüpler önce ne kadar para istiyorsun diye soruyorlar. Sanki manavdan alışveriş yapıyorsun. Kimse ne projelerin var diye sormuyor’’ diye konuştu.
İmza törenine katılan genel menajer Ender Yurtgüven ise 1,5 yıldır kulüpte teknik direktörlük yapan Osman Özköylü ile yollarını ayırdıklarını ve Yılmaz Vural ile yapılan görüşmelerin sonunda anlaşma sağladıklarını söyledi. “Yılmaz Vural hocamızla şampiyonluk hedefimize inşallah ulaşırız” diyen Yurtgüven, kulüp adına Osman Özköylü hocaya teşekkür ettiklerini açıkladı.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.