Kategoriler
Spor Haberleri

Obradovic Avrupa’ya hedef gösterdi

Turkish Airlines Euroleague’in 15. yıl dönümü etkinliğinde konuşan Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic, “NBA ile rekabet etmek zor biliyorum ama hedefimiz bu olmalı” dedi.
Fenerbahçe Ülker Sports Arena’nın ev sahipliğini yaptığı Turkish Airlines Euroleague 15. yıl dönümü etkinliği basın toplantısı gerçekleşti. Basın toplantısında Euroleague Başkanı ve CEO’su Jordi Bertomeu, Türk Hava Yolları CEO’su Temel Kotil, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic ve Avrupa basketbolunun unutulmaz isimlerinden Theodoros Papaloukas yer aldı.

BERTOMEU: “15 YILDA MUHTEŞEM İŞLERE İMZA ATILDI”
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Turkish Airlines Euroleague Başkanı ve CEO’su Jordi Bertomeu, toplantıda bulunanlara teşekkür ederek, “Burada bulunan herkese de teşekkür ediyorum. Proje yöneticilerimizden çalışanlarımıza, Euroleague tarihinin efsane bir antrenörü ve bir de oyuncusu burada yer alıyor. 15 yıl içerisinde muhteşem işlerin altına imza atıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na da teşekkür ediyorum. Sayın Temel Kotil basketbola büyük destek verdi. Türk Hava Yolları 15 yıl içinde basketbola büyük katkı verdi. Fenerbahçe Ülker’e bu salonu bize açtığı için teşekkür ediyorum. Bu 15 yıllık süreç içerisinde milyonlar taraftar hem Euroleague hem de Eurocup karşılaşmalarını takip etti. En başından bu yana bizim hedefimiz, taraftar sayısını arttırmak ve basketbol ürününü de geliştirmek oldu. Ayrıca daha fazla kitlelere de ulaşmayı her zaman hedefledik. Karar alma mekanizmasında her zaman taraftarları odak noktası olarak gördük. Gelecekte yakaladığımız bu başarıların devam etmesini diliyorum. Bu anlamda ciddi işler yapıyoruz. Final Four’da heyecanın daha da artacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

KOTİL: “EUROLEAGUE’E EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN ÇOK MUTLUYUZ”
Türk Hava Yolları CEO’su Temel Kotil, başta Fenerbahçe Ülker olmak üzere Final Four’da mücadele edecek takımlara başarı dileyerek, “En çok Fenerbahçe Ülker’in başarılı olmasını temenni ediyorum. Euroleague’e sponsor olduğumuz için çok mutluyuz. Euroleague, basketbol açısından en iyi lig durumunda. Şimdi önümüzde Madrid’de düzenlenecek Final Four organizasyonu var. Ben başta Fenerbahçe Ülker olmak üzere herkese başarılar diliyorum. Euroleague’e ev sahipliği yapmaktan çok mutluyuz” dedi.

ÖNAL: “DÜNYA BARIŞI AÇISINDAN ÇOK BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR”
Toplantıda olmaktan duyduğu mutluluğu belirten Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, “Takımlarımızın son dönemde yakalamış olduğu başarılardan memnuniyet duyuyoruz. Bu performanslarının ilerleyen süreçte devam etmesini de diliyoruz. Kendisine has bir etkileşime sahip olan spor sayesinde toplumlar daha barışçıl bir hüviyete sahip oluyorlar. Euroleague’in, dünya barışı açısından çok büyük önem taşıdığının altını çizmek istiyorum” şeklinde konuştu.

PAPALOUKAS: “EUROLEAGUE’DE OYNAMAYA BAŞLADIĞIMDA HENÜZ ÇOCUK YAŞTAYDIM”
Avrupa basketbolunun efsane isimlerinden eski Yunan basketbolcu Theodoros Papaloukas, “Euroleague’de oynamaya başladığımda henüz çocuk yaştaydım. Euroleague, yaşayan bir organizasyon. Zaman içerisinde değişim ve gelişim gösteriyor. İnsanlar basketbolun yeni tarzını ve değişmekte olan şekline ayak uyduruyorlar. Şu an eski oyuncu ve taraftar durumundayım. Türk Hava Yolları, basketbola katkı veren ciddi bir sponsor. Onların varlığı, kulüplere, oyunculara ve oyun kalitesine doğrudan etki yapıyor. Artık daha fazla insanın Euroleague’i izlediğini söyleyebiliriz. Çünkü bu organizasyon bir farklılık oluşturuyor. Amaç artık bu ürünü daha da geliştirmek olmalı. 9 gün sonra Final Four oynanacak ve ben de orada biz izleyici olarak bulunacağım. Şimdiden tüm takımlara başarılar dilerim” değerlendirmesinde bulundu.

OBRADOVIC: “NBA İLE REKABET ETMELİYİZ”
Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic ise Final Four’a katılma hakkı elde ettikleri için mutlu olduklarını vurgulayarak, “Geçmiş bize değer katar ama geleceği de düşünmek önemlidir. Bu nedenle; büyük bir hayal olarak bu organizasyon başladı ve rüya aynı şekilde devam ediyor. Taraftarlar her maçta takımlarını destekliyor. Ayrıca her maça daha fazla nasıl taraftar çekeriz, gençlere nasıl daha fazla fırsat veririz ve iyi oyuncuları nasıl takımlarımızda tutarız bunu düşünmemiz lazım. NBA ile rekabet etmek zor biliyorum ama hedefimiz bu olmalı. Sponsorların değeri çok fazla. Her zaman daha fazla çalışmamız gerekiyor” dedi.
Basın mensupları tarafından, Fenerbahçe Ülker Sports Arena’nın Euroleague Final Four’una ev sahipliği yapması hakkındaki soruyu yanıtlayan Euroleague CEO’su Jordi Bertemou, “Euroleague organizasyonu olarak Final Four’a ev sahipliği yapacak yeri seçerken birçok kriterimiz var. Bence İstanbul, bu konuda bütün beklentileri karşılıyor. İstanbul’da tekrar Final Four’a ev sahipliği verebilmek için doğru zamanı bekleyeceğiz. Ama Fenerbahçe Ülker organizasyon olarak çok iyi bir örnek ve Fenerbahçe Ülker Sports Arena’nın da Final Four için çok güçlü bir aday olduğunu söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.