“Hakemi baskı altına almaya çalıştılar”

Medicana Sivassporlu oyuncu Burhan Eşer, Beşiktaş maçına ilişkin yaptığı açıklamada, “Hakemi baskı altına almaya çalıştılar ve o da baskı altında kalarak olmayan penaltıyı çaldı” dedi.
Medipol Başakşehir maçının hazırlıklarına başlayan Medicana Sivasspor’da antrenman öncesi Burhan Eşer basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Beşiktaş maçında hakemin çok konuşulduğunu söyleyen Eşer, “Biz sahada rakibimizle mücadele etmek istiyoruz. Bizim rakibimiz Beşiktaş’tı, hakemler değildi” dedi.
Beşiktaşlı bir oyuncunun penaltı pozisyonundan önce hakemin penaltı çalacağını kendisine söylediği yönündeki haberlere değinen Eşer, “Saha içinde Beşiktaşlı bir oyuncu ile öyle bir diyaloğumuz oldu. Zaten onun demesine de gerek yok, biz de yıllardır bu ligde oynuyoruz ve sahada bazı şeylerin olacağını görüyoruz. Hakemi baskı altına almaya çalıştılar ve o da baskı altında kalarak olmayan bir penaltıyı çaldı” diye konuştu.
Şenol Güneş’in karşılaşma sonrası, “Sivasspor’un bizi farklı yenebileceğini söyleyebilir misiniz?” şeklindeki açıklamasını hatırlatması üzerine tecrübeli futbolcu, şunları söyledi:
“Şenol hocanın açıklamalarına cevap vermek istemem ama camiamızı hedef aldığı için söylemek zorundayım. Maç 0-0 gidiyor ve dakika 43’te olmayan bir penaltı veriliyor. Oyun olarak Beşiktaş’ın bizden daha fazla pozisyonu var da maçın ne olacağını Şenol hoca nereden biliyor? Maç ilk yarı 0-0 bitsin bakalım. İkinci yarı onlar risk alacak. Belki yeneceklerdi ama önemli olan maçın içinde olmayan bir şeyin verilmesi ve ondan sonra biz risk almak zorunda kalıyoruz. Şenol hoca bizim büyüğümüz, hocamız ama o da bizi üzdü.”
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.