Futbolculardan hakeme meydan dayağı

Çankırı’da amatör kümedeki bir maçta kırmızı kart gören oyuncu, başka bir müsabakada kendisine kart gösteren hakemin burnunu kırdı.
Türkiye Futbol Federasyonu’nda 8 yıldır Amatör Küme hakemi olarak görev alan 26 yaşındaki Serkan Birkan Kanat, Çankırı Bölgesel 1. Amatör Küme takımlarından Çankırı Karatekin Spor ile Kızılırmakspor’un karşılaştığı maçta, Çankırı Karatekin Spor Kaptan’ı Ramazan Koç’a rakibine yaptığı sert müdahale nedeniyle sarı kart gösterdi.

HAKEMİN BURNUNU KIRDI
Sarı Kart gören Koç, yan hakeme yaptığı yoğun itiraz sonucu kırmızı kartla oyundan ihraç edildi. Gördüğü kırmızı sonrası itirazlarını sürdüren Koç, saha kenarından maçın hakemi Serkan Birkan Kanat’ı tehdit etti. İkili, daha sonra başka bir maçta saha kenarında karşılaştı. Futbolcu Koç, hakem Kanat’ın üzerine yürüyerek saldırıda bulundu. Burnu kırılan hakem, arkadaşları tarafından hastaneye kaldırılırken, 10 gün iş göremez raporu verildi.

“BANA YAPILAN SALDIRI FUTBOL TERÖRÜDÜR”
Futbolcu Koç’tan şikayetçi olan hakem Kanat, “24 Kasım’da yönettiğim mücadelede kendisini ihraç ettiğim futbolcu, beni tehdit etmişti. Bir hafta sonra oynanan ve görevli olmadığı, hava muhalefeti nedeniyle futbolcu arkadaşlarıma malzeme götürdüğüm maçın devre arasında kırmızı kart gösterdiğim futbolcu tarafından darp edildim. Bana yapılan saldırı, futbol terörüdür” dedi.
Hakem Kanat, futbolcu Koç’un Karatekin üniveristesi’nde Spor Daire Şube Müdürü olarak görev yaptığını ve o gücü kullandığını savundu.
Futbolcu Ramazan Koç, yaşananlardan üzüntü duyduğunu belirtti. Karatekin Üniversitesi Rektörü Ali İbrahim Savaş da Koç’la ilgili mevduatlar çerçevesinde gerekenin yapılacağını kaydetti.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.