Fenerbahçe Bakanlığına adaylığını açıkladı

Fenerbahçe Kongre Üyesi Hulusi Belgü, hafta sonu yapılacak olan genel kurulda başkan adayı olduğunu açıkladı.
Fenerbahçe Kongre Üyesi Hulusi Belgü, Levent Wyndham Otel’de gerçekleştirdiği basın toplantısında, listesinde yer alacak bazı isimlerle birlikte başkanlığa adaylığını resmen açıkladı.

“FENERBAHÇE BAŞKANLIĞINA RESMEN ADAYIM”
Fenerbahçe Kulübü Sicil Kurulu’nun kendisine verdiği 2 yıllık bir cezanın olduğunu ve tedbirin kaldırılmasının dün netlik kazandığını vurgulayan Belgü, “Bugün itibarıyla Fenerbahçe başkanlığına resmen adayım. Resmi olarak bugün açıklıyorum. 2 yıllık tedbir cezam vardı. Bu cezanın kalkıp kalkmadığını sicil kuruluna sordum. Yanıt ancak perşembe günü geldi. Verdiğimiz ilandan sonra geldi” dedi.

“FENERBAHÇE’NİN HAKLARINI YETERİ KADAR KORUYUP KOLLAYAMADI”
Gazeteye verdikleri ilanda başkan Aziz Yıldırım’ın sadece bir cümleyi çıkararak kendisini tehdit ettikleri yönünde ifadeler kullandığını vurgulayan başkan adayı Belgü, “Sayın başkan sadece bir kelimeyi seçerek kendisine göre yorumlamış; tehditle, vurulmakla, vurmakla özdeştirmiş. Açıkçası çok üzüldüm. Orada çok kibarca, net bir şekilde kendisine bu dönemde adaylığı konusundaki kararını iyi düşünmesini, nihayetinde Fenerbahçe Kulübü’nün ve kendisinin artık genel kurul üyeleriyle, taraftarlarla ciddi problemler yaşadığını, bu sezon ciddi başarısızlıklarla kaldığımızı, Fenerbahçe’nin haklarını yeteri kadar koruyup kollayamadığını belirttim. Başkanın çok yıprandığını kibar dille izah etmeye çalıştık. Yanlış anlamış, bambaşka şeylere çekmiş. Vurmak, vurulmakla konuşmasına başladı. Büyük üzüntü duydum, bizim herhangi bir şekilde bunu yapmaya imkanımız yok. Saldırı olduğunda herkesten önce bu futbol takımı, başkanı, yöneticileri için de geçerli biz kendimizi siper ederiz. Başkana böyle bir şey olmasına izin vermeyiz. Fenerbahçe için canımızı veririz. Yanlış bir ifadede bulunmasını yorgunluğuna veriyorum” diye konuştu.

“3 TEMMUZ SADECE AZİZ YILDIRIM DAVASI DEĞİLDİR 3 TEMMUZ BÜTÜN FENERBAHÇE’NİN DAVASIDIR”
Fenerbahçe’nin 3 Temmuz süreciyle ilgili mahkemeyi beklemek istediğini söylediğini belirten Belgü, “3 Temmuz sadece Aziz Yıldırım davası değildir, 3 Temmuz bütün Fenerbahçe’nin davasıdır. Hem başkan hem takımları için yakından takip etmek zorundadır. Bu lekeyi temizlemek zorundadır. Çoluk çocuğumuza şanlı Fenerbahçe mirasını bırakmak zorundayız. Kim olursa bu sorumluluğun bilincinde hareket edecektir” ifadeleri kullandı.

“BAŞKAN HERHALDE YANLIŞ NUMARAYI ÇEVİRDİ”
Artık Fenerbahçe’ye başkan adayı olmanın çok zor olduğunu belirten Belgü, “1,5 günde başkanın, genel kurulun takdir ettiği miktarın 2 katına çıktı. 5 günlük seçim kampanyasıyla konuyu huzurlarınıza getirdik. Bu tip yarışın içine girme niyetinde değildik. Bu iş dünyanın sonu değil, başkan seçilirim seçilmem fark etmez. Seçilirsem gururla taşırım, seçilmezsem aynı şey başkan için de geçerli sinirlenmeye tehdit etmeye hiç gerek yok. Beni telefonla arayan kimse olmadı. Başkan herhalde yanlış numarayı çevirdi. Futbolda bu sene başarısız tabloyla karşı karşıyayız. Sistem kurmakta güçlük çekiyoruz, devamlı antrenörler oyuncular değişiyor, sonunda başarısızlık geldi” dedi.

“ALEX’E DE JÜBİLE YAPMAMIZ LAZIM”
Basın mensuplarının Alex ile ilgili sorduğu bir soru üzerine ise Belgü, “Kendisini yetiştireceğini söylüyor. Deneyim kazanacak. Yüreğinde Fenerbahçe’ye bir gün gelmek var. Teknik direktör olması var, acele etmemek lazım. Seçim propagandası olmaması lazım. Fenerbahçe’nin emrinde olmalı. Sayın başkan ’Jübile yapmadım’ dedi ama Mirsad’a, Ömer Onan’a yaptık. Alex’e de yapmamız lazımdı” diye konuştu.
Fenerbahçe Başkan Adayı Hulusi Belgü, Fenerbahçe’nin borçları hakkında ise şunları söyledi:
“655 milyon liralık borç var yönetimin çıkardığı tabloda. Fenerbahçe Kulübünün 31 Aralık tarihi itibariyle borçları burada var. Mayıs 2014 itibariyle de Sportif A.Ş. rakamları var. Fenerbahçe’nin borcu 900 milyon TL’ye ulaşmıştır. 614 milyon lira da bankalara borcu vardır. Fenerbahçe’nin yaklaşık 100 milyon faiz ve kur giderleri var stattan elde ettiği gelirle 100 milyonun altında kaldığını görürsünüz, kombine satışları çok düştü. 200 milyon TL nakit açığı varmış. Bu sene bir tek Diego alınmış. 50 milyon Euro açıklamasıyla bu tablo ters düşüyor”
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.