“En az Amokachi kadar mücadele edeceğim”

Beşiktaş’ın yeni transferi Vincent Aboubakar, Daniel Amokachi’ye benzetilmesi ile ilgili, “Taraftarlarımız şuna inansın; en az onun gibi mücadele etmeye çalışacağım” dedi.
Kamerunlu forvet, BJK TV’de katıldığı programda açıklamalarda bulundu. 24 yaşındaki oyuncu, “Öncelikle bana bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Menajerim, Porto ve Beşiktaş’ın gayretleriyle transferim gerçekleşti. Havalimanında karşılama muhteşemdi. Tüylerim diken diken oldu. Taraftarlarımıza da geldikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BEŞİKTAŞ ÇOK BÜYÜK BİR KULÜP”
Daha önce İstanbul’da bulunmadığını ifade eden Aboubakar, “Tanımıyordum. Araştırdım, bilgiler aldım. Ricardo ile birlikte oynadım. Beşiktaş çok büyük bir kulüp. Kulübün sportif ve idari hedefleri bu tercihi yapmamdaki en büyük etken oldu. Ricardo’nun ve Talisca’nın varlıkları çok önemli. Benzer kültürlere sahibiz. Takımdaki diğer oyuncuların da alışmamda yardımları olacak” şeklinde konuştu.

“EN AZ AMOKACHİ KADAR MÜCADELE EDECEĞİM”
Aboubakar, siyah-beyazlı takımın efsane isimlerinden Daniel Amokachi’ye benzetilmesi ile ilgili, “Daniel Amokachi’yi oyunculuk döneminden pek hatırlamıyorum. Yaşımdan dolayı çok fazla hatırlamıyorum. Taraftarlarımız şuna inansın; en az onun gibi mücadele etmeye çalışacağım. Şampiyonlar Ligi tecrübesi yaşamış bir oyuncuyum. Şampiyonlar Ligi’nde hazırlık dönemi çok önemli. Ciddi şekilde hazırlanmanız gerekiyor. İşi sıkı tutup iyi hazırlanmamız lazım” diye konuştu.

“ATABİLDİĞİM KADAR GOL ATMAK İSTİYORUM”
Ligde ulaşacağı gol sayısı ile ilgili öngörüde bulunmayan Kamerunlu oyuncu, “Gol için sayı veremiyorum. Sayı vermem mümkün değil. Ama atabildiğim kadar gol atmak istiyorum. Kendi futboluma not vermeyeyim. Taraftarlarımız izledikçe onlar kendi kararlarını, notlarını verirler. Beşiktaş’ta 9 numarayı giyeceğim. Hep 9 giydim. Bir anlamı yok. Burada da 9 numara boş olduğundan tercih ettim” açıklamasını yaptı.

“QUARESMA TAM BİR FENOMEN” 
Aboubakar, Ricardo Quaresma ile çok iyi arkadaş olduklarını vurgulayarak, “Harika bir karakteri, çok iyi bir kalbi var. Futbolculuğu ile ilgili bir şey söylememe gerek yok tam bir fenomen. İki özelliğimi ön plana çıkarabilirim. Patlama ve forvet olduğumdan dolayı iç güdü özelliğimi ön plana çıkarabilirim. Taraftarın gösterdiği ilgi benim için şaşırtıcı. Karşılamada da gördüm. Kulübe ve oyunculara gösterdikleri ilgi çok güzel. Bu gerçekten şaşırtıcı bir şey. Bazı insanlar bana anlattılar. Ben takımla antrenman yaptıkça o felsefenin içine katıldıkça katkım daha da artacaktır” dedi.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.