Cengiz Göllü son yolculuğuna uğurlandı

Türk voleybolunun duayenlerinden, eski milli voleybolcu ve antrenör Cengiz Göllü son yolculuğuna uğurlandı.
76 yaşında vefat eden Cengiz Göllü, Bursa Ulucami’de kılınan cenaze namazının ardından Odunluk Mezarlığı’na defnedildi. Cenazeye Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Spor Bakanlığı adına Taner Taşpınar, eski Gençlik ve Spor Genel Müdürleri’nden Mehmet Atalay, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, yeşil beyazlı yöneticiler, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar, voleybol kulüplerinin başkan ve yöneticileri, Tofaş Başkanı Efe Aydan, Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, eski milli bayan ve erkek voleybolcuların yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
Başkan Altepe, ”Spor camiamız açısından çok büyük önem taşıyan Cengiz ağabeyimizi kaybettik. Kendisine rahmetler diliyoruz. İnşallah mekanı cennet olur. Voleybol deyince ilk akla gelen ve ömrünü bu işle geçiren önemli bir büyüğümüzdü. Spora büyük katkıları oldu. Hayattayken onun adına yapılan spor salonuyla takdir edilmiş oldu. Salonun temelini onunla birlikte attık” dedi.
“YENİ SPORCULAR ONUN VİZYONUYLA YETİŞECEK”
Çok üzgün olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ise, “Bütün sevenlerinin başı sağolsun. Cengiz ağabey çok güzel bir insandı. Sporcu kişiliğinin yanında voleybolun duayeni olması sebebiyle inanılmaz bir insan. Özellikle dönemin federasyon başkanı olan Erol Ünal Karabıyık’a teşekkür ediyorum. Nilüfer’e 5 bin kişilik bir salon yaptılar ve Cengiz Göllü adını verdiler. Bu salonda binlerce sporcu yetişecek. Burada yetişen her voleybolcunun Cengiz ağabeyin misyonunu, vizyonunu taşıyacak. Onu hiç unutmayacağız ve adı yıllarca Nilüfer’de yaşayacak” dedi.
“BİZE BÜYÜK BİR MİRAS BIRAKTI”
Voleybol camiası olarak Cengiz Göllü gibi birine sahip olmaktan onur duyduklarını söyleyen Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, “Hayatı boyunca kendini Türk voleybolunun gelişimine adamış bir kişi. 55 yıllık voleybol kariyeri, yeni oyuncular, yeni antrenörler yetiştirmekle geçti. En önemlisi de Türk voleybol tarihine ışık tutacak, 55 yıllık deneyimlerini anlattığı bir kitap yazdı. Hepimizin başı sağ olsun. Ailesine de sabırlar diliyorum” şeklinde konuştu.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.