Beşiktaş’ta Serdar Kurtuluş takıma dönüyor

Beşiktaş Sağlık Ekibi Sorumlusu ve A Takım Doktoru Ertuğrul Karanlık, Fenerbahçe maçı sonrası futbolcuların sağlık durumlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Siyah-beyazlı takımın doktoru Ertuğrul Karanlık, BJK TV’ye yaptığı açıklamalarda Jose Sosa, Kaleci Tolga Zengin ve Serdar Kurtuluş’un sağlık durumlarını değerlendirdi. Ertuğrul Karanlık, Arjantinli futbolcu Jose Sosa’nın dün oynanan derbi sonrası herhangi bir şikayetinin olmadığını belirterek, “Jose Sosa’nın sakatlığı ile ilgili basında yanlış bilgiler vardı. Jose Sosa’nın, Balıkesirspor maçında sol diz iç yan bağı koptu. Bu sakatlığın 10-12 hafta arası iyileşme süresi vardır. Bu benim veya herhangi bir kişinin görüşü değil, literatürde böyledir. Sağlık ekibi olarak çok yoğun çalıştık ve Jose Sosa’yı takıma beklediğimizden daha kısa sürede teslim ettik. Açıkçası bu kadar çabuk olacağını ben de tahmin etmiyordum. Sosa, tam 24 gün sonra takımla çalışmalara başladı ve dün ikinci yarı oynadı. Sosa’yı takıma bu kadar kısa bir sürede verdiğimiz için, sağlık ekibi olarak mutluyuz” dedi.

“PROBLEM OLACAĞINI TAHMİN ETMİYORUM”
Beşiktaş Takım Kaptanı ve kalecisi Tolga Zengin hakkında da açıklama yapan Karanlık, “Tolga Zengin sağ omuzundan bir problem yaşadı, gereken müdahaleyi anında yaptık ve maçı tamamladı. Bugün kontrol amaçlı, sağ omzunun MR’ını çektireceğiz. Ben büyük bir problem olacağını tahmin etmiyorum ama MR’ın sonucuna göre konuşmak daha doğru olacaktır” diye konuştu.

“SERDAR TAKIMLA ÇALIŞMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ”
Karanlık, Serdar Kuruluş’un da hızlı bir şekilde iyileştiğini ifade ederek, “Bugün bize herhangi bir sıkıntısının olmadığını ve takımla çalışmak istediğini söyledi. Perşembe günü hocamız görev verirse Partizan karşısında sahada olabilir” diyerek sözlerini sonlandırdı.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.