Beşiktaş’ın sakatlık çilesi

Sergilediği futbolla şampiyonluğun iddialı ekiplerinden olan Beşiktaş’ta sakatlık sorunları sürüyor.
Siyah-beyazlı takımın doktoru Ertuğrul Karanlık, BJK TV’de sakat futbolcuların durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Karanlık’ın futbolcuların sağlık durumu ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

“NECİP UYSAL’DA 2. DERECE YIRTIK VAR”
Necip Uysal’ın son durumu hakkında bilgi veren Ertuğrul Karanlık, “Gaziantepspor maçının ardından İstanbul’a döndüğümüzde Necip Uysal’ın MR’ını çektik ve sol arka adalesinde 2. derece yırtık tespit ettik. Dönmesi biraz zaman alacaktır. Akhisar Beldiyespor ve Torku Konyaspor maçlarında oynaması mümkün görünmüyor. Her futbolcumuzda olduğu gibi Necip Uysal’ı da en kısa sürede takımımıza teslim etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“RAMON MOTTA’DA KISMİ YIRTIK VAR”
Brezilyalı futbolcu Ramon Motta’nın da sağlık durumu hakkında konuşan Karanlık, “Son dönemde her puana 1 sakat veriyoruz. Ramon Motta da Gaziantepspor maçında ayak bileğine darbe aldı ve bileği burkuldu. Onun MR’ında da bağlarında kopma bulunmadığını ancak kısmi yırtık olduğunu gördük. İlk müdahaleyi yaptık. Önümüzdeki 3 gün hareket etmeyecek. Ramon Motta umarım en kısa zamanda takıma dönecek” dedi.

“CENK TOSUN’UN SOL KASIĞINDA 1. DERECE YIRTIK VAR”
Ertuğrul Karanlık, golcü futbolcu Cenk Tosun ile ilgili ise, “Cenk Tosun, Gaziantepspor maçında yaşanan bir pozisyonda sol ayağını açarken sakatlandı ancak oynamaya devam etti. Sol kasığında 1. derece yırtığı bulunuyor. Cenk Tosun’un da tedavisini yaptık ve inşallah hafta sonu oynar” şeklinde konuştu.

“ERSAN GÜLÜM ANTRENMANLARA BAŞLAYACAK”
Ersan Adem Gülüm ve Veli Kavlak’ın durumunu da değerlendiren Ertuğrul Karanlık, “Ersan Adem Gülüm’ü Tottenham maçının devre arasında değiştirerek iyi bir işe imza attık çünkü bir gün sonra dizinin şişmesi bizi haklı çıkardı. Dizinden yaklaşık 30 milim kanlı sıvı çıkardık. Gaziantepspor maçında oynayamadı. Ersan’ın tedavisine devam ediyoruz. İnşallah Çarşamba günü antrenmanlara başlayacak. Veli Kavlak’ın ise bu hafta takıma geri dönmesini bekliyoruz” açıklamasında bulundu.
Son olarak kaleci Cenk Gönen’in sakatlığı ile ilgili bilgi veren Karanlık, son kontrolde yüzde 100’e yakın iyileştiğini, Gökhan Töre’nin ise sırtında ve göğsünde ağrıları olduğunu ve hafta sonu oynayabileceğini, Tomas Sivok’un adelesinde hasar olmadığını sadece iltihap olduğunu söyledi.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.