Beşiktaş revire döndü

Beşiktaş Kulübü Doktoru Ertuğrul Karanlık, siyah-beyazlı takımda sakatlıkları devam eden futbolcuların sağlık durumları ile ilgili açıklama yaptı.
Sakat futbolcuların durumu ile ilgili BJK TV’ye konuşan Karanlık, “Takımda geçen seneye göre farklı sakatlıklarla uğraşıyoruz. Şimdi daha fazla maç yapıyoruz ve sakat oyuncu sayımız daha az” dedi. Karanlık’ın, sakatlıkları devam eden futbolcularla ilgili açıklamaları şu şekilde:
– Mustafa Pektemek: “Mustafa, yoğun bir ameliyatı geride bıraktı. Ameliyatı 4 saatten daha fazla sürdü. 2 farklı cerrah tedavilerini uyguladılar. Birincisi, burunla ilgili gereken önlemleri yaptı. Öteki plastik cerrah ise elmacık kemiği kırıklarını tamir etti. Böyle yoğun ameliyat sonrasında Mustafa’nın durumunun çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Birkaç gün daha hastanede kalması gerekiyor. Ameliyatın büyüklüğü, ne kadar ciddi bir sakatlık yaşandığını gösteriyor. Kalıcı bir sakatlık ve hasar bulunmuyor. Beyninde ve gözünde de kalıcı bir problem yok.”
***
– Demba Ba: “Trabzonspor maçının ilk yarısında sağ ayağından bir darbe almıştı. Sonra zorlandı, hatta tedavi ederken kramponunu çıkartmak zorunda kalmıştı. Devre arasına kadar idare edebildi. Devre arasında tekrar kontrol ettik. Kendisi oynamak istedi ama ağrıları devam ettiği için devam edemedi. Kırık şüphesi vardı, maçtan sonra röntgenini çektik. Bugün sabah kendisine baktım, ağrıları bulunuyor. Sağ ayak ikinci parmağında bir sakatlığı var. Eklemde problem olmaması iyi. Kırık var ama daha da kötüsü olabilirdi. Kötünün iyisi diyebiliriz. Demba Ba’nın ağrıları var. Adım attığı zaman o bölgeden ağrı hissediyor. Tedavisine devam ediyoruz, ilaçlarla tedavi etmeye çalışıyoruz. En önemlisi istirahat etmesi ve bu bölgeye bir temas olmaması. Umarın en yakın zamanda sağlıklı bir şekilde takıma dönecek.”
***
– Cenk Gönen: “Asteras Tripolis maçı öncesi son antrenmanda sakatlık geçirmişti, ancak maçta oynaması gerekiyordu ve oynadı. Bu nedenle de sakatlığı büyüdü. Göğüs adalesinde yırtık vardı. MR’ını çektik ve tedavilerini uyguladık. 3 gün sonra Karabük maçına çıktı. Bir yırtık veya kırık istirahat etmeden, tedavi olmadan çalışırsanız artar. Bunu biliyordu ve Cenk fedakarlık yaptı. Sakatlığı da biraz daha büyüdü. Durumu şu anda iyi ama biraz daha bizimle kalacak.”
***
– Oğuzhan Özyakup: “Trabzonspor maçı öncesi antrenmanda alt adalesinde, baldırında bir zorlanma oldu. Konya’ya götürdük, orada da tedavisini uyguladık. Konya’da bir rahatsızlık geçirdi ve o tedavisini de yaptık. Şimdi daha iyi durumda ama takıma dönecek durumda değil.”
***
– Tomas Sivok: “Biz Konya’dayken Sivok çalışmalarını burada sürdürdü. Yüzde yüze yakın şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Ancak kendisini iyi hissetmediğini söyledi. Rahatsızlığı olduğunu söyledi. Riske atmaya gerek yok, yüzde yüz iyileşmesini bekliyoruz. Yüzde yüz iyileşmeye yaklaştı.”
***
– Uğur Boral: “Uğur, ameliyat geçirmişti. Bu hafta koşulara başladı. Hafta sonuna doğru da topla çalışmalar yapacak. Herhangi bir problem olmaz ise gelecek hafta içinde takıma dönebilir.”
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.