Aziz Yıldırım: “Ticarete karşıyım”

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, spor okullarında Türk sporuna katkı sağlayacak gençler yetiştirmek istediklerini ve bu okullardan maddi bir beklentisinin olmadığını söyledi.
Sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Okulları’nın toplantısına katıldı. Şükrü Saraçoğlu Stadyumu Toplantı Odası’nda spor okullarının gelişimi ile ilgili görüş alışverişlerinde bulunulduğu toplantıda konuşan başkan Yıldırım, Türk sporuna sağlıklı sporcular yetiştirmek istediklerini ve spor okullarından maddi beklentilerinin olmadığını söyledi.
Spor okullarına artık başka gözle bakacaklarını ifade eden Yıldırım, “Beklentilerimiz daha farklı olacak. Para kazanma fikrini bir yere bırakacağız. 17 bin çocuk spor okullarında eğitim görüyor ama kulüplere kazandırılan sporcu sayısı çok az. Bu zihniyetinde değişmesi lazım. Sporcu sayısını 17 binden 50 bine çıkarmamız lazım. Bu kulübe artık dışarıdan sporcu almak istemiyoruz. Spor okullarından gelecek sporcuları bütün takımlarımıza dağıtacağız” dedi.

“BEN TİCARETE KARŞIYIM”
Aziz Yıldırım, eğitimsel olarak çalışmalar yapacaklarını da belirterek, “Her türlü ekiplerle denetlemeler yapacağız. Çocuklar bilgisayar ortamlarından bulundukça gelişimleri engelleniyor. Yılda 3 defa ölçüm yapılacak. Ailelere de tavsiyeler vereceğiz. Bilimsel çalışmalar yapacağız. Ailesi elinden tutup buraya getirdi, oynadı gitti yok. Böyle istemiyoruz ve bu okulları kapatacağız. Bu sistemi hayata geçireceğiz. Ben ticarete karşıyım. Maddi kazanç sağlanmasını istiyorsak, bu ailelerin çocuklarını kulübe üye yapmamız gerekiyor. Bu Türk sporunun meselesi. ’Neden sporcu çıkmıyor?’ Bunu araştıracağız. Futbol içinde değil, diğer dallarda da çalışmalar yapacağız. 9 branşta çalışma yapıyoruz. Türk sporuna sporcu yetiştiriyoruz. Ticaretin dışında Türk sporuna faydalı gençler yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu yıl içerisinde hepsini tamamlayacağız. Önümüzdeki yıl sıfırdan başlayacağız. Aynı antrenmanları aynı programları uygulayacağız. Her yerde eğitimli hocalar olacak. İsteğimiz tamamen sportiftir, maddi bir beklentimiz yok. Bu ülkeye sporcu yetiştirmeye çalışacağız. Sağlıklı akıllı çocuklar yetiştirilmesini istiyoruz” diye konuştu.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.