Kategoriler
Spor Haberleri

Altın madalyayı doğacak kızına adadı

Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu milli tekvandocu Servet Tazegül, Dünya Tekvando Şampiyonası’nda kazandığı altın madalyayı, yakında doğacak olan kızına adadı.
Rusya’nın Chelyabinsk şehrinde yapılan Dünya Tekvando Şampiyonası’nda kariyerine bir halka daha ekleyen başarılı sporcu Servet Tazegül, kazandığı altın madalyanın sırrının yakında doğacak olan kızı olduğunu söyledi. 2012 Londra Olimpiyatladı’ndan sonra ciddi sakatlıklar geçiren Servet, 2014 yılında Avrupa Şampiyonluğu’na uzandığı sürece kadar neredeyse düzenli antrenman yapamadı. Sakat olarak çıktığı Avrupa arenasında da kürsünün en tepesinde yar almayı başaran milli sporcu, Chelyabinsk’de ise acılarını doğacak kızı sayesinde göğüslemeyi başardı.

“KIZIM İÇİN KAZANMAK İSTEDİM”
Eşi Melda ve babası Beyler Tazegül’ün Rusya’da kendisini yalnız bırakmadığına dikkat çeken Servet, “Eşim 5.5 aylık hamile. Yakında kızımız dünyaya gelecek. Bağlarımda yırtık vardı. O sorunu aştık ancak bu kez de ödem yaptı. Çok acım olmasına rağmen kızım için kazanmak istedim. Finalin olduğu gün aynı zamanda rahmetli annemin doğum günüydü. Tüm bu duygularla maça çıktım. Altın madalyayı çok istedim ve başardığım için de mutluyum” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZA SÖZÜM VARDI”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sözünün olduğunu da hatırlatan sporcu, “Londra’dan önce olduğu gibi Dünya Şampiyonası’na gelirken de sayın Cumhurbaşkanımıza altın madalya sözü vermiştim. Final maçından sonra beni arayıp kutladılar. Sözümü yerine getirdiğim için mutlu olduğumu söyledim. Şimdi sırada 2016 Rio Olimpiyatları var. Rio’da da altın madalya sözünü yüz yüze görüşmemizde vereceğim” ifadelerini kullandı.

TATAR: “BİR GÜN DÜNYA VE OLİMPİYAT ŞAMPİYONU OLACAĞIM”
Dünya Şampiyonası’nın gümüş kızı Nur Tatar ise Türkiye’ye dönmek için adeta gün sayıyor. Memleketi Van’a bir an önce giderek, madalyanın mutluluğunu ailesiyle paylaşmak isteyen başarılı sporcu, Van’da yaşamayı sevdiğini belirterek, “Akrabalarımın büyük bir kısmı Van’da. Onlarla vakit geçirmeyi seviyorum. Altın madalya ile memleketime, yurduma dönmeyi çok isterdim. Ama olmadı. Çok üzülmüyorum. Bir gün Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu da olacağım. Bu yıl çok iyi çalıştık. Önümüzde Avrupa oyunları var. Orada da iyi bir sonuç elde edip, olimpiyat kotasını almak istiyorum” diye konuştu.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.