3 Ocak Schumacher’in Doğumgünü Hastane Önü Eşi ve Ailesi İzle-2014

3 ocak 2014 Michael Schumacher’in doğumgünü,hastane önüne toplanan sevenleri,son sağlık durumu,ailesi eşi ve çocukları sevenleri kaza sonrası haber ve görüntüleri..

Schumi hayranları, Fransa ve İtalya’daki Ferrari fan kulüpleri tarafından organize edilen etkinlik için, ünlü pilotun 45. doğum gününde tedavi gördüğü hastane önünde toplandı.

.

Hayranları, Ferrari’nin altın çağında İtalyan ekibiyle Formula 1 tarihinde rekorlara imza atan Schumacher için, kırmızı kıyafetler giydi.

s1

Fransa ve İtalya’dan Grenoble’ye otobüsler kaldırıldı. Ferrari Sözcüsü Renato Bisignani de, taraftarların kırmızı bayraklar ve giysiler giyerek “Michael Schumacher’e bağlılıklarını göstermek istediklerini” söyledi.

[youtube izle=”SNUGlSlGt-M”]

“DURUMU STABİL”

Bu arada Grenoble’deki hastanede beşinci gecesini geçiren Schumacher’in hayati tehlikesi devam ediyor. Kayak yaparken başını kayaya çarpması sonucu beyin kanaması geçiren Schumacher, Çarşamba günü ikinci kez ameliyat edilmiş, kafatası içindeki kan alınarak beyindeki basınç azaltılmıştı. Doktorlar, ameliyatın ardından hafif bir iyileşme görülmesine rağmen, suni komada tutulan Schumacher’in hayati tehlikesinin devam ettiğini söylemişti.

Son olarak sözcüsü Sabine Kehm tarafından yapılan açıklamada, Schumacher’in sağlık durumunun stabil olduğu belirtildi.

Schumacher, Formula 1 kariyerinde kazandığı 7 dünya şampiyonluğunun beşini Ferrari ile almıştı. Adeta İtalyan ekibi ile bütünleşen Alman pilot, 2006 sezonu sonunda F1 kariyeri noktalamış ancak 2010’da Mercedes’le pistlere dönme kararı almıştı. 3 yıllık ikinci kariyerinin ardından 2013 öncesinde pistlere yeniden veda eden efsane pilot, istatistiksel olarak Formula 1 tarihinin en başarılı pilotu unvanını koruyor.

s2

KAZA NASIL OLMUŞTU?

Üst üste beş, toplamda yedi kez Formula 1 şampiyonu Michael Schumacher, Fransa Alpleri’nde bulunan Meribel Kayak Merkezi’nde kayak yaparken kaza geçirdi. Dengesini kaybeden ve yere düşen Schumacher, kafasını pist kenarında bir taşa çarptı ve ciddi şekilde yaralandı. Alman pilot, hemen ambulans helikopterle Grenoble kentindeki bir hastaneye kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği anlaşılan 44 yaşındaki Schumacher, bir saat sonra yine Grenoble’da bulunan omurga ve beyin travmaları üzerine uzman başka bir hastaneye nakledildi.

ÖNCE GÜZEL SONRA KÖTÜ HABER GELDİ!
Michael Schumacher’in yaptığı kazaya ilişkin ilk açıklamayı Meribel Kayak Merkezi’nin genel direktörü Christophe Gernigon- Leconte yaptı. Gernigon-Leconte “Kaza 11.00 sıralarında oldu. Kaza sırasında kaskı vardı ve hastaneye kaldırılırken bilinci açıktı ancak şoktaydı. Ölümcül bir yara aldığını düşünmüyorum” dedi. Ne var ki sonrasında Fransa’nın önde gelen haber radyolarından RMC, akşam saatlerinde geçtiği haber ile durumun vehametini ortaya koydu: “Schumacher‘in kaza sırasında beyin kanaması geçirdiği iddia ediliyor. Hayati tehlikesi bulunuyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.