Kategoriler
Başlıklar Spor Haberleri

2014 Brezilya Dünya Kupası kura çekimi canlı anlatım 6 Aralık 2013

6 Araık 2013 2014 Brezilya FIFA Dünya Kupası kura çekimi canı anatımı goal.com’da..

Brezilya’da 12 Haziran-13 Temmuz 2014 tarihlerinde düzenlenecek FIFA Dünya Kupası kuraları yarın çekiliyor. Brezilya’nın Bahia şehrinde yapılacak kura çekimi TSİ 18:00’de gerçekleşecek.

HANGİ FUTBOL EFSANELERİ KURA ÇEKİMİNDE YER ALACAK? 

Costa do Sauipe’de gerçekleşecek lan ve merakla beklenen bu büyük olay,a Cuma günü Goal üzerinden canlı olarak izlenebilecek. (Dünya Kupası 2014 Kura Çekimi tüm ayrıntılarıyla an be an Goal.com‘da! 32 takımın grubu belli olacak, önümüzdeki yaz düzenlenecek turnuvanın ilk şekli oluşacak. Canlı anlatıma 6 Aralık günü TSİ 19.00’da başlıyoruz)

Canlı anlatım, Türkiye saati ile 19.00’de başlayacak ve Brezilyalı sanatçılar tarafından sunulacak. Programı Fernanda Lima, Rodrigo Hilbert, Margareth Menezes, Olodum Alcione ve Emicida sunacak. Bu isimlere ek olarak Dünya Kupaları’nda gösterdikleri efsane performanslarla futbol tarihine adlarını altın harflerle yazdıran Cafu, Cannavaro, Kempes, Matthaus, Zidane ve Hurst gibi yıldız isimler de kura sırasında görev alacak.

DÜNYA KUPASI NE ZAMAN?

2014 Brezilya Dünya Kupası, 12 Haziran’da Sao Paulo’da oynanacak maçla başlayacak. Ev sahibi Brezilya açılış maçında oynayacak iki takımdan biri olacak, diğer takım ise kuraların ardından belli olacak. Grup aşaması 26 Haziran’da sona erecek. Son 16’ya kalan takımların karşılaşmaları Belo Horizontone ve Rio de Janeiro’da oynanacak ve bu maçlar 28 Haziran’da başlayacak. 1 Temmuz’da ise ilk eleme aşaması sona erecek. Çeyrek final maçları ise 4-5 Temmuz tarihlerinde oynanacak ve yarı final maçları da 8-9 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek.  2014 Brezilya Dünya Kupası’nın şampiyonunu belirleyecek final maçı ise 13 Temmuz’da Rio de Janeiro’da oynanacak olan karşılaşma ile belli olacak.

HANGİ ÜLKE, HANGİ TORBADA?

Birinci torbada FIFA Dünya Sıralaması’nda en üst sırada bulunan 7 ekip ve ev sahibi Brezilya yer alıyor. İkinci torbada ise tam beş Afrika temsilcisi ve iki Güney Amerika ekibi bulunuyor.Üçüncü torbada da Kuzey Amerika ve Asya temsilcileri bulunuyor. Dördüncü torbada ise geri kalan 9 Avrupa ülkesi yerlerini almış durumda.

Kurallar doğrultusunda Brezilya’nın otomatik olarak A Grubu’nda mücadele edeceği turnuvada, 3 Avrupa ülkesi ve diğer federasyonlardan 2’şer ülke aynı grupta yer almayacak. 32 ülkenin katılacağı kurada, 8 ayrı grupta mücadele edilecek. Turnuvanın 12 Haziran 2014 tarihindeki açılış maçı, Sao Paulo şehrinde Brezilya ile kura çekimi sonrası belirlenecek takım arasında yapılacak. Brezilya’nın ev sahipliği kontenjanından seribaşı olduğu kurada, ülkelerin kura çekimi sırasında yer alacağı torbalar şu şekilde:

1. Torba: Brezilya, Arjantin, Kolombiya, Uruguay, Belçika, Almanya, İspanya, İsviçre

2. Torba: Cezayir, Kamerun, Fildişi Sahili, Gana, Nijerya, Şili, Ekvador

3. Torba: Avustralya, İran, Japonya, Güney Kore, Kosta Rika, Honduras, Meksika, ABD

4. Torba: Bosna Hersek, Hırvatistan, İngiltere, Fransa, Yunanistan, İtalya, Hollanda, Portekiz, Rusya

12 farklı şehirde oynanacak

Turnuvaya 12 farklı şehir ev sahipliği yapacak. Brasilia, Fortaleza, Natal, Recife, Salvador, Belo Horizonte, Rio de Janeiro, Curitiba, Porto Alegre, Sao Paulo, Cuiaba ve Manaus Dünya Kupası’nın durakları olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.