MHP kongresinde sinirler gerildi, hesap gazetecilere kesildi

Konya’nın Ereğli ilçesinde gerçekleştirilen MHP kongresinde arbede yaşanırken, olayı görüntüleyen basın mensuplarının fotoğraf makinesi ve kameralarına el konulmak istendi.
Ereğli Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye MHP Konya Milletvekilleri Faruk Bal, Mustafa Kalaycı, delegeler ve parti üyeleri katıldı. İlçe başkanlığına aday olan İrfan Aksoy ve Hulki Gözeller’in yönetim kurulu listeleri delegelere okundu. Kongrede ilk gerilim divan başkanlığına adaylardan Hulki Gözeller’in parti üyesi olmadığına dair bir dilekçe verilmesiyle başladı. Gerilimi yatıştırmak için söz hakkı verilen Hulki Gözeller, ülkücü hareketin birlik ve beraberlik içerisinde büyük işlere imza attığını ve atacağını açıkladığı konuşmasında, bu şartlar altında seçime gidemeyeceğini belirterek, kendisini destekleyen tüm delegelere teşekkür etti.
Bazı delegeler ise seçimlerin boykot edildiğini ve haksız yere çok sayıda delegenin silindiğini iddia etti. İddialara üzerine ilçe başkanı İrfan Aksoy, elinde belgeyi Divan Başkanlığı’na sunarak 90 kişinin daha önce adaylıktan çekilen İsmail Erkan’ın İl Seçim Kuruluna yaptığı itiraz üzerine Yargıtay kararına istinaden üyelikten çıkarıldığını söyledi.
Bu arada karşı iki grubun sözlü tartışması arbedeye dönüştü. Salonda yaşanan kargaşaya Divan Başkanı MHP Konya Milletvekili Faruk Bal’ın güvenlik güçlerinden yardım istememesi üzerine polis müdahale etmedi. Uzun süren kargaşanın ardından ortam sakinleşirken bazı partililer basın mensuplarını hedef aldı. Olayları görüntüleyen basın mensuplarının fotoğraf makineleri ve kameralarına el konulmak istendi. Duruma tepki gösteren gazeteciler salonu terk etti.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.