Demirtaş’tan ’Kibar Feyzo’lu gönderme

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Maho ağa ile Bilo ağanın birleştiğini belirterek, Kibar Feyzo’lara karşı mücadele verdiklerini söyledi.
Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Denizli’de düzenlenen mitingine katıldı. Esentepe Mahallesindeki pazar yerinin yanında yapılan mitinge söylenen saatten erken gelen Demirtaş, kendisini dinlemeye gelenlere hitap etti. HDP’lilerin miting alanına astığı, “8 Haziran sabahı Denizli’nin horozları HDP diye ötecek” pankartı büyük dikkat çekerken, mitingde kadınların çokluğu dikkat çekti.
Denizli’den vekil çıkarabilmenin çok önemli olduğunu belirten Demirtaş, “Denizli’den vekil çıkarırsanız ülkenin barışına kardeşliğine Denizli halkı olarak çok büyük katkı sağlamış olacaksınız. Her şeyden önce kendini halkın üzerinde görenlere, küçük dağları yarattım zannedenlere büyük bir ders vermiş olacaksınız. Herşey devletin AKP’nin gücü altında gidiyor. Onları frenleyecek bir demokrasi gücüne ihtiyaç var. O da HDP’dir” ifadelerini kullandı.
Konuşmasında Demirtaş şunları kaydetti:
“Eğer kendisi AK Parti propagandası yapmaya çok hevesliyse kendisine tavsiyem var. Cumhurbaşkanlığını beğenmediysen istifa et ve AK Parti’nin başına geç. Ancak Cumhurbaşkanı sıfatı ile bir partinin propagandasını yapmak haksızlıktır, adaletsizliktir. Sana düşen bütün ülkenin Cumhurbaşkanı olmaktır. Sana düşen her partiye eşit davranmaktır. Mesela bugün Hakkari Yüksekova’da havaalanı açılışı var. Ben de Hakkari milletvekiliyim. Gönül isterdi ki bir Cumhurbaşkanı Yüksekova’ya havaalanı açmaya geldiğinde, biz de olalım. Ama biliyorum ki kendisi AK Parti propagandası yapacak. AK Parti propagandasını yapmaya gelen bir Cumhurbaşkanını karşılamak zorunda mıyız?. Çok açık söylüyorum. Yol yapmak havaalanı yapmak, ülkemiz için faydalıdır. Kimin emeği geçtiyse Allah razı olsun. Ancak sen yaptığın bir hizmeti halka hakaret etmek için kullanırsan o hizmetin kıymeti kalmaz. Bunu anlamıyorlar. Hem havaalanı açacak hem de Hakkari halkına hakaret edecek. Yani size hizmet yapacağım ancak eşitlik yok diyor bize. Size hizmet gelecek ancak önümde diz çökün diyor. Biz işte buna hayır diyoruz. Hizmet de olsun eşitlik ve adalet de olsun. Yol yaptın havaalanı yaptın diye herkes senin önünde diz çökmek zorunda mı?Sen devleti temsil ediyorsun. Devlet millete hizmet etmek zorundadır. Bunu neden bir lütuf gibi milletin gözüne sokuyorsun?.”

MAHO AĞA VE BİLO BENZETMESİ
Cumhurbaşkanı’na eleştirilerine devam eden Demirtaş, “Herkesi kucaklasaydın, seni Yüksekova halkı karşılardı. Ancak sen AK Parti propagandası yapıyorsun. Sen AK Parti Genel Başkanı olarak oraya gittin. AK Parti’nin propagandasını yapan bir Cumhurbaşkanı, bu dönem kimsenin gönlünde taht kuramayacak. Keşke Cumhurbaşkanlığı yemininde verdiğin sözler tutsaydın. Keşke 81vilayete de eşit yaklaşsaydın. İşte o zaman Cumhurbaşkanı derdik sana. Ancak sen biz baraj altı kalalım diye uğraşıyorsun. Sen Maho ağasın. Bir de yanında Başbakan Bilo var. Her türlü fitne fesadı yapmak için Maho ağayla beraber, Kibar Feyzo’lara karşı mücadele veriyorlar. Kim kazanacak. Yoksullar, emekçiler, adaletten yana olanlar kazanacak. Tarih bunu ispatıdır. Sizlerin duasıyla barış ve kardeşliğiyle kazanacağız. Kardeş kavgasını durdurup ülkemizin birliğini eşitlikle sağlayabilirsek bu bizim için dünyalara değerdir” dedi.
Konuşmasının ardından Demirtaş Denizli milletvekili adayları ile vatandaşları selamladı. Demirtaş daha sonra aracıyla Antalya’ya doğru yola çıktı.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.