CHP lideri saldırı bölgesinde konuştu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bombalı saldırının yaşandığı Gaziantep’te yaptığı açıklamada, “Görünen o ki ciddi bir istihbarat zafiyeti var” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep’te bombalı terör saldırısının yaşandığı sokakta yaptığı inceleme ve ziyaretlerin ardından Zeugma Müzesi’ne geçti. Burada özel bir televizyonun canlı yayınına çıkacak olan Kılıçdaroğlu, müze ziyareti öncesinde gazetecilere yaptığı basın açıklamasında, bombalı terör saldırısında ölenler için rahmet, yaralılara ise geçmiş olsun temennisinde bulundu. Son dönemde yaşanan terör saldırıları ile ilgili değerlendirmede bulunan Kılıçdaroğlu, olaylarda istihbarat zafiyeti olduğunu savundu.
Kılıçdaroğlu, “Gaziantep Türkiye’nin çok önemli bir ili. Geçtiğimiz günlerde çok ciddi bir acı yaşadı. Ayrıca bugün doğudan yeni acı haberler geldi. Bir üsteğmen olmak üzere şehitlerimiz var. Kilis’e düşen mermiler var. Bütün bunlara baktığımız zaman gerçekten de son derece üzgünüz. Yakınlarını kaybeden çocuklarını kaybeden aileler, emin olun, duyduğumuz şeyleri tekrar burada bize ifade ettiler. Biz bu acıları yaşıyoruz, başkaları bu acıları yaşamasın. Bütün bu olayları yaşarken bol bir şeyi unutmamamız gerekiyor. Devlet dediğimiz kurumun bütün olaylara hakim olması lazım. Devlet dediğimiz kurumun liyakatle yönetilmesi lazım. Devlet dediğimiz kurumun bu olayların olmadan önce istihbarat bilgilerine alıp, topluma bu acıları yaşatmadan önlenmesi lazım. Görünen o ki ciddi bir istihbarat zafiyeti var. Ciddi bir yönetim boşluğu var. Umarız hükümet bunlardan ders çıkarır ve bir daha bu acı tablolar toplumun önüne konulmaz” dedi.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.