“Bir ülkenin kadınları gülüyorsa o ülke mutludur”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Kadını birinci sınıf vatandaş olarak göreceğiz. Bir ülkenin kadınları gülüyorsa emin olun o ülke mutludur, o ülkede dert yoktur” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Büyük Taarruzun kazanıldığı topraklar olan Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerine katıldı. İlçe meydanında yapılan törende bir konuşan Kılıçdaroğlu, “Birileri egemenliği kendi tek eline alabilir. Ama buna asla izin vermeyeceğiz. Milletin üstünde hiç bir kişi ve hiç zümre yoktur. Ne darbe ne dikta. Yaşasın demokrasi. Kim ne derse desin. İnandığımız yoldan vazgeçmeyeceğiz. Ölüm, kimden ve nereden gelirse gelsin inandığımız yoldan vazgeçmeyeceğiz. Cumhuriyet’in kurucu değerlerinden Türkiye Cumhuriyeti’nin vazgeçmemesi lazım. Yakın tarihimiz çok iyi bilmeli, aynı tuzaklara bu ülkeyi düşürmemeliyiz. Hep beraber sormayacak mıyız? Devasa Osmanlı İmparatorluğu nasıl bir Anadolu bıraktı bize. Yakın tarihimiz çok iyi bilmeliyiz. Bilmeliyiz ki, bir daha aynı tuzaklara düşmemeliyiz. Aynı tuzaklara bu ülkeyi düşürmemeliyiz. Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Askeri olmaya da devam edeceğiz. Kim ne derse desin. İnandığımız yoldan vazgeçmeyeceğiz. Ölüm, kimden ve nereden gelirse gelsin inandığımız yoldan vazgeçmeyeceğiz. Siyaset köşeyi dönme değil. Siyasetin özü halka hizmet etmektir. Cumhuriyet’in kurucu değerlerinden Türkiye Cumhuriyeti’nin vazgeçmemesi lazım. Cumhuriyet’in kurucu değerleri çok önemlidir. Çünkü bu değerler üzerine Türkiye Cumhuriyeti inşa edilmiştir.Elbette Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Mustafa Kemal’in askeri de olmaya devam edeceğiz, kim ne derse desin. İnandığımız yoldan vazgeçmeyeceğiz. Ölüm nereden ve kimden gelirse gelsin inandığımız yoldan vazgeçmeyeceğiz. Çünkü siyaset halka adanmışlıktır. Siyaset, zenginleşme aracı değildir. Siyaset, köşeyi dönme aracı değildir. Siyaset, akrabalarımı şuraya yerleştireceğim denecek bir alan değildir. Siyasetin özü halka hizmet etmektir. Halka hizmet etmek, Hakka hizmet demektir” dedi.

“Cumhuriyet’in kurucu değerlerinden vazgeçilmemelidir”
Türkiye Cumhuriyeti’nin bedeller ödenerek kurulduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyet’in kurucu değerlerinden vazgeçilmemelidir. Bu değerler çok önemlidir, çünkü Türkiye Cumhuriyeti bu değerler üzerine inşa edilmiştir. Hepsi Osmanlı paşasıdır, Osmanlı İmparatorluğu’nun nasıl battığını, çöktüğünü gördüler. Öyle bir devlet kuralım ki batırmasınlar, baki kalsın dediler. İrfanı hür, vicdanı hür, fikri hür olacak dediler. Terörle eden mücadele edenler, 30 Ağustos’un ruhuyla mücadele ediyorlar. Allah’ın izniyle bu ülkede terörü sonlandıracağız. Bağımsızlığı, özgürlüğü, tam demokrasiyi, kadın erkek eşitliğini, yargı bağımsızlığını getireceğiz. Şehitlere sözümüz, namus borcudur. Kadını birinci sınıf vatandaş olarak göreceğiz. Bir ülkenin kadınları gülüyorsa emin olun o ülke mutludur, o ülkede dert yoktur. Terör belasını Türkiye’den defetmek hepimizin boynumuzun borcudur. Bütün annelerin ellerinden öpüyorum. Sakın meraklanmayın, sakın umutsuzluğa kapılmayın. Bu ülke Mustafa Kemal’in Türkiye’sidir. En zor durumlarda aydınlığa çıkmasını bilmiştir, yine aydınlığa çıkacaktır” ifadelerini kullandı.
İlçe halkıyla birlikte Zafer Yürüyüşü etkinliğine de katılan Kılıçdaroğlu, Dumlupınar Şehitliği’ni ziyaret etti.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.