Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı adayı olacak mı,olmalı mı?

2014 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aday olacak mı, olmalı mı, olabilir mi sorularına ak parti yetkilileri cevap verdi..

Ağustos ayında Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak. Abdullah Gül ‘artık vakti’ deyince aday senaryoları konuşulmaya başladı.

Başbakan Yardımcısı Arınç, “Seçim sonuçları Erdoğan’a, Çankaya yolunun açıldığını gösterdi. Buna Gül de saygı gösterip destekleyecektir” dedi.

“Tayyip Erdoğan’a Çankaya yolu açıldı. Seçim sonuçları bunu gösterdi. Bu genel seçim olsaydı tahminim yüzde 50’yi aşacaktı. 1. turda yüzde 51’i bulabileceğimize inanıyorum. Sayın Başbakanımız aday olmak isterse bence sayın Gül buna saygı gösterecektir ve onun adaylığını destekleyecektir. Yıllardan beri arkadaşlığımız ve parti içerisindeki hem hukukumuz hem de iki arkadaş, dost olarak birbirlerine duydukları saygıdan ve nezaketten dolayı böyle olacaktır.”

AK Parti Genel Başkan Yardimcisi Hüseyin Çelik, `Bizde 3 dönem şarti var. 3 dönem şartini otururuz, kaldiririz ve Başbakan, `Ben icranin başinda Başbakan olarak devam edeyim` derse zaten liderimizdir ve yoluna devam eder. Ya da kendi aralarinda anlaşirlar, `Sayin Gül adayimiz olsun` diyebilir. Her iki durumda da biz arkasinda oluruz, seçilmesini sağlariz` dedi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner CNN Türk’te katıldığı Karşı Gündem programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Metiner “Başbakanımız aday olması halindeCumhurbaşkanı olacak. Aynı zamanda güçlü bir devlet başkanı olacak.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.