Bakanlık: “Söz konusu değil”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bakan Lütfü Elvan’ın “Kanuna aykırı davranabiliriz, idare edin” şeklinde bir ifadesinin kesinlikle söz konusu olmadığını açıkladı.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, bugün bir gazetede bir milletvekilinin iddiası kaynak gösterilerek yer alan haberin tamamen asılsız ve gerçek dışı olduğu vurgulandı. Konuyla ilgili açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi:
“Sayın Bakanımız, Sayıştay Başkanı Sayın Recai Akyel’in daveti üzerine tüm Sayıştay üyelerinin katıldığı Genel Kurul’da Türkiye’nin ulaşım ve iletişim stratejileri konusunda bir sunum yapmıştır. Sunumda Sayın Bakan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın yatırımları hakkında üyeleri bilgilendirmiş ve sorularını cevaplandırmıştır. Sunumda veya soru cevapta Sayın Bakanımızın ‘Kanuna aykırı davranabiliriz, idare edin’ şeklinde bir ifadesi kesinlikle söz konusu olmamıştır. 4 Aralık’ta yapılan sunuma ilişkin 8 gün sonra böyle bir iddia ortaya atılması haberin ne kadar maksatlı ve karalamaya dönük olduğunu ortaya koymaktadır. İddiayı dile getiren ve haberleştirenlerin bunu ispatla yükümlü oldukları ortadadır. Söz konusu iddiayı ortaya atan ve bunu haberleştirenler hakkında her türlü hukuki yola başvurulacaktır” denildi.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.