Kategoriler
Siyaset Haberleri

Bahçeli, CHP’nin kalesinde Erdoğan’a yüklendi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bölünmeye karşı olan, ekonomik sorunların bitmesini isteyen, işi ve aşa odaklanan her insanımızın yanında olacağız. Dün kutlu ecdadımız işgallerin nasıl def ettiysek aynısı 7 Haziran’da sandıkta tecelli edecektir” dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir mitinginde vatandaşlara seslendi. Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen miting alanı sabah saatlerinden itibaren MHP bayrakları ile süslendi. Alana gelen vatandaşlar oluşturulan arama noktalarından içeri alındı. MHP’liler Bahçeli’yi ellerinde parti bayrakları ile büyük coşku içinde karşıladı. Vatandaşlar sık sık ‘Devletin başına Devlet gelecek’ ile ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sloganları attı.
Alanı dolduran partililere seslenen Bahçeli, “İzmir yine destan yazıyor. Yine Gündoğdu Meydanı’nda milli vicdanlar heyecan dalgası altında Türkiye’ye sahip çıkıyor. Allah sizleri nazardan saklasın. Güzel İzmir, onurlu İzmir, dik duruşlu İzmir. 7 Haziran 2025 Pazar günü 2015 Pazar günü yapılacak seçimlere 30 gün kala İzmir’de ulumak, mahşeri kalabalığa hitap etmek şahsım adına gurur vericidir. İzmir millet diyor, İzmir bayrak gibi dalgalanıyor, İzmir kutlu bir emanet gibi şahlanıyor. Milli bir heyecan içinde kucaklaşmak için bir araya gelen kardeşlerine, dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bugünkü açık hava toplantımızın aziz milletimizin geleceğinde önemli sonuçlar doğuracağına canı gönülden inanıyorum. Karanlığı sonlandırmak için bizimle yürü İzmir. Hasan Tahsin’in hatıralarını inkar edenlere karşı bizimle yürü İzmir. Yüzbaşı Şerafettin’in astığı bayrağı indirmek için kuyruğa girenlere karşı bizimle yürü İzmir. Mustafa Kemal’e ayyaş diyenlere ahlaksızlara, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini sarsmak isteyen arsızlara karşı bizimle yürü İzmir. Milliyetçi hareketin tek başına iktidar olması için İzmir’den uzanacak el bekliyoruz. Bizimle yürü İzmirli kardeşim. Çatışmaları önlememiz, kavgayı sonlandırmamız, İzmir’in kurtuluşunu sahiplenmemize karşı bizimle yürü İzmirli kardeşim. Bölünmeye karşı olan, ekonomik sorunların bitmesini isteyen, işi ve aşa odaklanan her insanımızın yanında olacağız. Dün kutlu ecdadımız işgallerin nasıl defettiysek aynısı 7 Haziran’da sandıkta tecelli edecektir” diye konuştu.

“TERÖRİSTLERE UMUT AŞILANMIŞTIR”
Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yüklenen Bahçeli şunları söyledi:
“Son yıllarda yurdumuzu parçalama amacı güden zalimler haince beklemektedir. Bölünmeyi projelendiren hainler kudurmuş gibidir. Cumhuriyeti yıkmak için teyakkuzda olan iç ve dış hainler daha hızlıdır. Sorgulanan milletimiz, soruşturmaya tabi tutulan kimliğimizdir. Kimliksizler iş başındadır. Köksüzler koltuk sahibidir. Teslimiyetçiler terfi ve mevki elde etmiştir. İzmir’ e gavur diyen alçaklar AKP’nin içinde. Milliyetsizler AKP’ye demirlemiştir. Yunan işgali nasıl zarar verdiyse, Ermeniler nasıl şiddet yaptıysa bir benzerini AKP yapmıştır. 1 yılda teröristlere umut aşılamıştır. Esaretiniz açık çek vermiştir.”

“CAN DOSTUNU PARALEL OLARAK SUÇLAYAN ODUR”
Türk milletinin her şeyi gördüğünü söyleyen Bahçeli, “Vakıf denilen karanlıklarda kirli hesaplar, yandaşlara ayrılan hesaplar, harama ve rezilliğe gözüne yuman yandaş kalemleri, havuzcu destekçileri, kiralık adamları tümüyle meydandadır. Ermeniler ile masaya yıllardır oturan kafa tutuyor gibi görünen yine odur. PKK ile müzakere yapan, sıkışınca PKK terörist diyen yine odur. İsrail ile ilişkileri hala sürdüren o, sıkışınca yine meydan okuyor gibi göründen de odur. Yıllardır el ele ihale şebekeleri ile devleti yağmalatan o, sonra da haktan bahsederek Müslümanlığı Allah ile aldatmaya çalışan yine odur. Avrupa’ya övgüler düzen, işine gelmeyince eleştiren ı. Esad ile ile kucak kucağa gezen, aramız bozulunca baş düşman olan yine odur. Can dostunu paralel olarak suçlayan yine odur” dedi.
AK Parti’nin kademe kademe çöktüğünü savunan Bahçeli, “Recep Tayyip Erdoğan’da dökülüş, Davutoğlu’nda dağılış baş gösterdi. AKP kademe kademe eridi. Korkuları bu yüzdendir. Paniğin sebebi budur. Erdoğan’ın memuru Davutoğlu bir yandan meydanlarda. Başbakan’ın sahibi Erdoğan da komşu meydanlar da gezmektedir. Siyasi ahlak mı bunlarda hiç aramayın. Siyasi namus mu ikisinde de göremezsiniz. İlke, hak, hukuk, fazilet hak getirene. Kaybettikleri irtifaya tutunabilmek için yapmayacakları şey yoktur. Gittikleri yerin rengini alan hemen bunlardır. Erivan’da Ermeni, Brüksel’de Avrupalı, Washington’da Amerikalı, Vatikan’da diyalogculardır. Tutturabilirse, tutturamazlarsa Kürt tuttururlarsa Türkmen olurlar. Tam bir çarkıfelek gibidirler. Şekilden şekle renkten renge girmekten utanmazlar. Bunlarda duruş yoktur, kimlik yoktur. Ama Türk olmayı yük görürler. Tük milleti demekten sakınırlar. Hele Mustafa Kemal’den ödleri patlar. Çünkü zihinleri kapkaradır. Ne oldukları belirsiz kim oldukları belirsizdir” ifadelerini kullandı.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.