Giysileri kanserojenden arındırmak için neler yapmalı,kaç derecede yıkamalı?

Greenpeace,organik giysiler,nelere dikkat etmeli,yıkamak çözüm mü,kaç derecede?,bebek giysileri,hangi ünlü giyim markaları,firma sahipleri ne diyor?hangi hastalıklara sebep oluyor,Türkiye’deki giyim firmalarında da var mı, yıkamakla geçer mi,nasıl temizlenir, nelere dikkat edilir, Armani,Victoria Screet,Levi’s,Benetton,Gap,Türkiyedeki Zehirli Giysiler markaları

28.11.2012 tarihli Neşter programında Greenpeace yetkilisi Tarık Nejat Dinç’in dediğine göre; yıkayarak, zararlı maddelerden giysileri arındırmak mümkün. Bu yüzden satın aldığınız giysiyi yıkamadan sakın giymeyin, derece olarak mümkün olan en yüksek derecede, ama etiketteki yıkama talimatını gözardı etmeden.. Önemli ayrıntı şu burda; firmaların üretimde çevreye yaydığı zararlı maddeler, Greenpeace asıl bu konuya özellikle dikkat çekiyor. Çünkü o maddeler, doğada kullanma sularımıza karıştığı zaman, zaten evlerimize ve yediğimiz yiyeceklerle bünyemize geçiyor.

Derimizin emilimiyle de bu maddeleri illa ki alıyoruz ama ağız yoluyla aldığımız kadar zararlı olacak boyutta değil. Bu konuda örnek gösterilecek markalar yok mu? Tabi ki var Nike,Puma,Adidas gibi firmalar bu yüzden Detox markalar;yani  insan sağlığına doğaya zarar vermemeye önem veriyorlar.

Neşter Programının ilgili bölümünü izlemek için tıklayarak, haber linkimizi açabilirsiniz..

Konu ve iddia edilen firmalar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için tıklayın..

Tepkinizi göstermek ve Zara’yı detoxla kampanyasına katılmak için tıklayın..

Adı geçen firmaların test edilen ürünleri arasında bebek çocuk kıyafetleri de var mıydı? tıklayın

Zaranın iddialar karşısındaki açıklaması için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.