Autoshow İstanbul Fuarı 2014/2015

2014 Autoshow İstanbul tarihleri fuar tarihleri,, Autoshow İstanbul 2014 fuarı ne zaman nerede, 15. uluslararası Autoshow İstanbul fuar tarihi, fuar ne zaman, tarih değişikliği ve açıklaması sayfamızda..

Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin 29 Mart 2013 tarihinde düzenlenen Yönetim Kurulu toplantısında, 2014 yılında düzenlenecek 15’inci Autoshow Fuarı’nın 30 Ekim – 9 Kasım 2014 tarihleri arasında Tüyap Fuar Merkezinde yapılmasına karar verildi.

2014’te pazarın en az yüzde 30 daralacağını öngören, siyasibelirsizliğin her geçen gün dozunu artırmasıyla köşeye sıkışan otomotiv sektörü 31 Ekim’de düzenlenecek Autoshow fuarını 2015 ilkbahara erteledi. 

Hürriyet’ten Emre Özpeynirci’nin haberine göre; otomotiv Distribitörleri Derneği’ne (ODD) bağlı markaların oy birliğiyle ile alınan karar doğrultusunda iki yılda bir ticari araç fuarıyla dönüşümlü olarak düzenlenen Autoshow fuarı 2015 ilkbahar döneminde düzenlenecek. Ancak genel seçim yılı da olan 2015’te 2 fuarın birden düzenlenecek olması da kafaları karıştırdı. Bazı sektör temsilcileri sektörün iki fuarı düzenleyecek gücü olmadığından yakınıyor. Diğer taraftan Autoshow’u ODD, ticari araç fuarını ise Otomotiv Sanayi Derneği (OSD) düzenliyor. Şimdi iki derneğin oturup, aynı yıl iki fuarın olup olmayacağını müzakere etmesi gerekiyor.

MODEL YILI GEREKÇESİ 

Autoshow fuarının ertelenmesiyle ilgili olarak ODD’dan yapılan yazılı açıklamada ise şunlar yer aldı:

“Geçtiğimiz yıllarda Ağustos ayında uygulanan Model Yılı değişimi nedeniyle Ekim-Kasım aylarında gerçekleştirilenİstanbul Autoshow’ un tarihleri, 25 Şubat 2014 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında tekrar değerlendirilerek, Autoshow’un 2015 yılı ilkbaharında gerçekleştirilmesine karar verildi. Otomotiv sektöründe Model Yılı uygulamasının artık Ocak ayında gerçekleşmesi nedeniyle, senenin ilk yarısında düzenlenecek olan fuarın gerek otomotiv sektörü gerekse otomobil tutkunları açısından çok daha faydalı olacağı düşüncesiyle, 15. Uluslararası İstanbul Autoshow’un, 2015 yılı itibariyle İlkbahar’da düzenlenmesine karar verildi. Kesin tarih önümüzdeki günlerde belirlenerek kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.