2013-2014 Yeni Sezon Kış/Kar Lastikleri

2013 2014 Yeni Sezon lassa pirelli bridgestone  Kış kar  Lastikleri, 2013-2014  lassa Yeni Sezon Kış Lastikleri, 2013-2014 Dnlop Yeni Sezon Kış Lastikleri,  2013-2014 Bridgestone Yeni Sezon Kış Lastikleri,, 2013-2014 Pirelli Yeni Sezon Kış Lastikleri,, 2013-2014 Üniyoral Yeni Sezon Kış Lastikleri,, 2013-2014 Fi restone Yeni Sezon Kış Lastikleri,, 2013-2014Zeetex  Yeni Sezon Kış Lastikleri,, 2013-2014 Barum Yeni Sezon Kış Lastikleri..

Kış lastiklerinin normal lastiklere göre ıslak zeminlerde yüzde 10, kar üzerinde yüzde 20 daha kısa fren mesafesi sağladığını vurgulayan yetkililer, mevsimine göre lastik kullanmanın lastiğin performansını artırdığına dikkati çekti. Emniyet yetkilileri, lastikleri teknik şartlara aykırı olan, kabak lastiklerle yola çıkan sürücülere 72 lira idari para cezası yazıldığını, ehliyetlerine ise 20 ceza puanı uygulandığını da hatırlattı.

PREMIUM KLAS LASTIKLER

dunlop-sp-winter-response-2Dunlop SP Winter Response 2

Goodyear/Dunlop şirketinin en yeni ürünü, her açıdan mükemmel performansını sergileyen kişisel araç lastiğidir. Dunlop SP Winter Response 2 lastiği, 45 derecelik eğim açısı olan lameller dönüşlerde iyi bir yol tutuşunu sağlamaya yardımcı olur.Lastik sırt deseninin orta kısmının modern yapısı zemin ile temas alanını artırır, kış koşullarında fren mesafesini kısaltır. Bu yapı aynı zamanda kalkış ve frenleme sırasındaki kayma tehlikesini ortadan kaldırır.

Kışın yol yüzeyinin sadace karlı değil, aynı zamanda ıslak olması sıkça rastlanan bir durum. Dunlop SP Winter Response 2 lastiğinin sırtına, kenarları keskin olan özel lameller yerleştirilmiştir. Bunlar ıslak zeminli bir yolda bile mükemmel bir sürüş sağlar.Lastiğin yapısı bilgisayar yardımıyla optimize edilmiştir. Bu da modeli deformasyonundan koruyup yuvarlanma direncini azaltır, dolayısıyla arabanın yakıt tüketimini de düşürür.

nokian-wr-suv-3-artNokian WR SUV 3

Nokian WR SUV 3 lastiği kış koşullarına mükemmel uyum sağayabilecek bir lastiktir. Bu model sulu karda ve ıslak zeminli yollarda güvenli bir sürüş sağlar. Modelin diğer avantaji ise kuru zemin yollarda da iyi bir performas sergilemesidir.Nokian WR 3 SUV lastikte, kış lastiklerine has olan yönelimli sırt, sıkı bir lamel ağıyla kaplanmıştır. Ayrıca yüksek hızlarda bile güvenliği ve sabitliğini sağlayan silika ile karıştırlımış kauçuktan yapılmıştır.Nokian WR SUV 3 lastik modeli karla ve buzla kaplı zemin yollarda mükemmel yol tutuşu sağlayan Snow Claws sistemiyle donatılmıştır.

 

toyo-snowprox-s943Toyo Snowprox S943

Toyo Snowprox S943 lastiği orta büyüklükteki kişisel araçlara yönelik üretilmiştir. S942 modelin yeni versiyonu olan lastikte yuvarlanma direnci azaltılmakla beraber arabanın CO2 emisyonu ve yakıt tüketimi düşürülmüştür.

Toyo Snowprox S943 lastiğinin üç ana özelliği vardır. İlk olarak lastik, lastiğin dayanıklığı ve karla kaplı zeminlerde yol tutuşunu ciddi derecede artıran, yuvarlanma direncini azaltan özel lastik karışımından üretilmiştir. İkinci olarak modifiye edilmiş lastik sırtının orta kısmı, karla kaplı zeminlerde durma mesafesini kısaltır. Son olarak modern lamellerle donatılmış sağlam lastik omuzu ıslak ve sulu karla kaplı zeminlerde iyi bir yol tutuşunu sağlar. Ayrıca aracın ıslak yolda ve su üzerinde kaymasından ya da kızaklamasından korur.

bridgestone-blizzak-LM80-EVO-art

Bridgestone Blizzak LM80 EVO

Daha önde Bridgestone Blizzak LM80 EVO, tanınmış ve beğeni kazanmış SUV tipi lastiğin geliştirilmiş versiyonudur. Bu modelde kış koşullarında araba kullanmayı daha rahat kılmak için üç değişiklik yapılmıştır.Lastiğin yönelimli sırtı, ıslak zeminlerdeki yol tutuşunu artıran yeni lamel sistemiyle donatılmıştır. Lastik karışımdaki artırılmış silika oranı geliştirilmiş lastik kaburga yapısı ve omuz blokları ile beraber araba kullanımı daha rahat kılmakta ve yol tutuşunu artırmaktadır.

Bridgestone Blizzak LM80 EVO lastiğinde kullanıldığı çözümler güvenliği artırmanın yanı sıra yakıt tüketimini azaltır (daha hafif yapısı sayesinde).

bridgestone-blizzak-LM80-EVO-artBridgestone Blizzak W810 (hafif ticari araç lastiği)

Bridgestone Blizzak W810 lastik modeli güvenilir, dayanıklı ve hesaplıdır. Her kış koşullarında güvenilirlik sağlar. Bridgestone Blizzak W810 lastiklerle kaygan zeminlerde (karlı, buzlu ve ıslak) frenlemede, kalkışta ve virajlarda problem yaratmaz.

Lastik modern lastik karışımından üretilmiştir ve hafif bir yapısına sahiptir. Dolayısıyla yıpranmaya dayanıklı olup yakıt tasarrufu sağlar.Bridgestone Blizzak W810 modeli yüksek dayanıklığı sembol haline gelen japon markasının ürünü olup dayanıklığını özel lastik gövde katına borçludur. Bridgeston markasının testleri Bridgestone Blizzak W810 lastiğin diğer lastik nesillerine göre yüzde 20-40’a kadar daha dayanıklı olduğunu gösterdiler.Lastiğin kış koşullarındaki sabitliğini üç boyutlu lameller ve daha alçak lastik profili sağlar

pirelli-sottozero-serie-3Pirelli SottoZero Serie III

Pirelli SottoZero Serie III lastik modeli motor gücü yüksek kisisel araçalara yönelik bir lastiktir (16 ila 21 İnç boyutlarında mevcuttur). Lastik, kış koşullarına uygun olan yönelimli sırt deseniyle donatılmıştır.

Ayrıca modelin bir başka özelliği ise kuru zeminlerde hareket etme ve frenleme sırasında gerekli olan sertliğine sahip olmasıdır. Bunu da birbirini kilitlenen üç boyutlu lameller ve modern lastik karışımı sağlar. Bunların sayesinde omuz blokları daha az deforme olup daha iyi yol tutuşunu sağlar.Bir süre önce Pirelli SottoZero III lastiklerindeki geliştirilmiş çevresel oluk sistemi, su ve sulu karın lastiğin dışına ittiğini, lastiğin üretiği yeni karışım ise -20 ile +10 derece arasındaki hava sıcaklığında mükemmel performansını sağlamaktadır.

ORTA KLAS

uniroyal-ms-plus-77Uniroyal MS Plus 77

Uniroyal MS Plus 77 lastikleri, ıslak zeminlere yönelik mükemmel lastikler üreten markanın yeni orta sınıf ürünüdür.Lastik, sıradışı sırt desenine ve lastik karışımına sahiptir. Bunun sayesinde kışın çeşitli hava koşullarında çok iyi performans sergiler.Uniroyal MS Plus 77 lastiklerindeki yönelimli sırt deseni ile lamel sisteminin birleştirilmesi karla ya da sulu karla kaplı ve ıslak zeminlerde frenleme mesafesinin kıslatıp sürüşü kolaylaştırmaktadır.

 

Firestone-Winterhawk-3Firestone Winterhawk 3

Yeni kış modelleri sunan markaların arasında orta sınıf lastik piyasasının lideri olan Firestone da vardı. Üreticinin de deyimiyle 3 numaralı Winterhawk 2 EVO modelinin geliştirilmiş halidir.Lastiğin piyasaya sunulmdan önce geçirildiği testler Firestone Winterhawk 3 lastiğinin ıslak ve çamurlu zeminlerde daha güvenilir ve emniyetli sürüş sağladığını gösterdi. Ayrıca lastik karda iyi yol tutuşu sağlamaktadır.Daha önce belirttiğimiz gibi  Firestone Winterhawk 3 lastiği geniş orta sınıf kişisel araçlara yönelik olup 14 ila 17 İnç boyutlarında mevcuttur.

 

EKONOMİK KLAS

zeetex-z-ice-1000Zeetex Z-Ice 1000

Daha önce yazdığımız gibi  Zeetex Z-Ice 1000 lastik S-100 modelinin gelişmişidir. Lastik asimetrik sırt deseniyle donatılmıştır. Bu teknolojik çözüm kış koşullarında hem konforlu hem güvenli yolculuk sağlar.Bu model karla ve ya buzla kaplı zeminlerde en iyi yol tutuşunu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca oluk sistemi aracın ıslak yolda su yüzeyinin üzerinde kaymasından ya da kızaklamasından (aquaplaning) korur.

..

barum-snovanis-2-artBarum SnoVanis 2 (hafif ticari araç lastiği)

Bu yılın hafif ticar araçlara yönelik tasaralanmış yeni ürünlerinden biri daha. Bu lastik her türlü kış koşullarında, özellikle bu mevsimde sıkça rastalnan ıslak zeminlerde güvenlik sağlar.Model en düşük hava sıcaklıklarında bile iyi yol tutuş sağlar. Barum SnoVanis 2 lastiğinin temel özellikleri ıslak zeminlerde kısa frenleme mesafesi (özel sırt deseni ve sırtın her bir bölümünde bulunan derin oluklar sayesinde) ve düşük yuvarlanma direnişi. Bu lastik modeli hafif ticari araç sürücüler için ekonomik bir çözümdür ve OPONEO’nun tavsiye ettiği üründür.

kaynak: oponeo.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.