Manga Işıkları Söndürseler Bile 2014 Albümü-Albüm Şarkıları

Manga yeni albümü ışıkları söndürseler bile 14 Nisan’da tüm müzik marketlerde yerini alacak. Kenan Doğulu ile de düet yapan manga albüm şarkıları ile sayfamızda..

Türk Rock Müziğinin en önemli gruplarından biri olan Manga, iki yıl aradan sonra yepyeni bir albümle sevenleriyle buluşuyor. Yağmur Sarıgül’ün prodüktörlüğünü yaptığı, grubun “Işıkları Söndürseler Bile” adını verdiği albümde biri enstrümantal olmak üzere toplam 12 şarkı yer alıyor. 14 Nisan’da Poll Production etiketi ile çıkacak olan albümün çıkış parçası “Fazla Aşkı Olan Var Mı” dijital ortamda müzikseverlerin beğenisine sunuldu

image

Albümdeki 11 şarkının tamamında Ferman Akgül-Yağmur Sarıgül imzası bulunurken, “Yaranmaz Aşık” şarkısının sözü ve müziği Aziz Üstün’e ait. “Bize Müsaade Ettim” şarkısında ise gruba Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Kenan Doğulu eşlik ediyor. Şarkının sözleri Ferman Akgül-Kenan Doğulu ortak imzası taşırken, müziğinde de Ferman Akgül-Yağmur Sarıgül-Kenan Doğulu işbirliği yer alıyor. Albümde dikkat çeken bir parça daha var ki o da 1992 yılında intihar eden dansöz Seher Şeniz’in intihar mektubundan alıntılar içeren “Eriyorum Nihayete” şarkısı. “Işıkları Söndürseler Bile” albümündeki tek enstrümantal parça olan “Dem” de ise gruba ünlü perküsyon ustası Cem Bergamalı eşlik ettii

Grubun kendi stüdyosu olan ‘studioN’da kayıtları tamamlanan “Işıkları Söndürseler Bile” albümünün mixleri Micheal Patterson, mastering’i ise Paul Logus tarafından New York’ta bulunan ‘PLX Mastering’ Stüdyoları’nda yapıldı. Fotoğrafları ünlü fotoğraf sanatçısı Charlles Richards ve Maneki Niko tarafından çekilen albümün grafik tasarımı ise Enes Erkan’a ait.

Albümün ilk video klibi Enes Erkan yönetmenliğinde albümün çıkış parçası olan “Fazla Aşkı Olan Var Mı” şarkısına çekildi. Grup, ilk albümleri ile başlattıkları animasyon geleneğini bu albümde bir üst seviyeye taşıdı. Enes Erkan ve Vana Film tarafından hazırlanan video klip animasyon tekniği açısından yine ilklere imza atıyor.
Manga’nın kendini tekrardan keşfettiği ve radikal değişiklikler geçirdiği bu albüm için grup üyeleri “Bugüne kadar dünyaya hüzün ağırlıklı gözlerle baktık. İlham kaynağımız bizi hep kederlendiren anlarda ortaya çıktı. Hüzün, şarkılarımızın hep büyük bir parçası oldu. Fakat bu albümü yaparken daha farklı baktık dünyaya. Hüzün yine var ama suya dağılan bir kaç renkten birisi. Aslında renksiz olan suyu, mavi olarak bilmek nasıl daha mutlu ediyorsa bizi, müziğe de daha renkli, daha özgürce bakmaktan da öyle mutluluk duyuyoruz. “Işıkları Söndürseler Bile” umudun albümü.” diyerek duygularını ifade ettiler.

Albümde yer alan şarkılar:

1 – Dem
2 – Fazla Aşkı Olan Var Mı?
3 – Parti
4 – Hint Kumaşı
5 – Bize Müsaade Ettim (feat. Kenan Doğulu)
6 – Bir Varmış Bir Yokmuş
7 – Işıkları Söndürseler Bile
8 – En Güzel Şarkım
9 – Gözünü Aç Çocuk
10 – Romantik Şizofren
11 – Eriyorum Nihayete
12 – Yaranmaz Aşık
13 – Fazla Aşkı Olan Var Mı

ŞARKI ADI SÖZ MÜZİK DÜZENLEME

1-Dem Yağmur Sarıgül Yağmur Sarıgül
2-Fazla Aşkı Olan Var Mı Ferman Akgül Ferman Akgül-Yağmur Sarıgül Yağmur Sarıgül
3-Parti Ferman Akgül Yağmur Sarıgül-Ferman Akgül maNga
4-Hint Kumaşı Ferman Akgül Ferman Akgül-Yağmur Sarıgül Yağmur Sarıgül-Ferman Akgül
5-Bize Müsaade Ettim Ferman Akgül-Kenan Doğulu Ferman Akgül-Yağmur Sarıgül-Kenan Doğulu Yağmur Sarıgül
6-Bir Varmış Bir Yokmuş Ferman Akgül Yağmur Sarıgül-Ferman Akgül maNga
7-Işıkları Söndürseler Bile Ferman Akgül Yağmur Sarıgül-Ferman Akgül Yağmur Sarıgül
8-En Güzel Şarkım Yağmur Sarıgül Yağmur Sarıgül Yağmur Sarıgül
9-Gözünü Aç Çocuk Ferman Akgül Yağmur Sarıgül-Ferman Akgül Yağmur Sarıgül
10-Romantik Şizofren Ferman Akgül Yağmur Sarıgül-Ferman Akgül maNga
11-Eriyorum Nihayete Ferman Akgül Yağmur Sarıgül-Ferman Akgül Yağmur Sarıgül
12-Yaranmaz Aşık Aziz Üstün Aziz Üstün maNga

Albümle ilgili tüm detaylar ve şarkıları için tıklayınız..

Tarih : 11.04.2014 Gösterim : 1165

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
DİĞER VİDEOLAR