Bob Dylan 20 Haziran 2014 Türkiye Konseri nerede, biletleri

61 yaşındaki müziğin efsane ismi Bob Dylan, 20 Haziran’da İstanbul’un yeni etkinlik merkezi Black Box İstanbul’da hayranlarıyla buluşuyor!

bob-dylan_wallpaper
Bob Dylan ya da doğum ismiyle Robert Allen Zimmerman, müzik tarihinin en çok etki bırakmış ozanlarından biri olarak kabul edilmekle birlikte, şu ana kadar geride bıraktığı 35 albüm, yüzlerce efsanevi konser performansı ve etkilediği sayısız müzisyeni de hesaba katınca, müziğin son 50 yılda gösterdiği gelişimin sayılı öncülerinden biri olarak görülüyor. 

Beat kuşağı şiirini popüler kültüre taşıyarak 60’lar folk müziğinin canlanmasını tek başına sağlayan Dylan, daha sonra rock-n-roll müziğe doğru kaymasına rağmen, şarkı sözlerinde içinde bulunduğu dönemlerin sorunlarına değinmekten, politik eleştiriden ve haksızlığa karşı mücadele etmekten hiçbir zaman vazgeçmedi. Folk döneminde “Blowin’ In the Wind”, “Mr. Tambourine Man” ve “The Times They Are a-Changin’”, ardından rock-n-roll döneminde “Subterranean Homesick Blues”, “Like a Rolling Stone” ve “Visions of Johanna” gibi hitlere imza atan Dylan’ın kariyerinde 11 Grammy ödülü bulunuyor. 

Son albümü Tempest’ı 2012 yılında yayınlayan Dylan aynı sene ABD Başkanı Barack Obama tarafından devletin sivil vatandaşlara layık görebileceği en yüksek onur olan Özgürlük Madalyası ile ödüllendirildi. Bob Dylan, 20 Haziran gecesi Black Box İstanbul sahnesinden İstanbullu hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Konser biletleri için burayı tıklayınız..

.

Aslında biz ne yaptıysak kendimiz yaptık. Çünkü ufacık bir ilgiyi aşk, iki kelime edeni kendimize dost sandık. Bob Dylan

Adsız

Bob, asıl adı robertzimmerman (d. 24 Mayıs 1941, Duluth, Minnesota), ABD’ li şarkıcı..Dylan, Bob, asıl adı robertzimmerman (d. 24 Mayıs 1941, Duluth, Minnesota), ABD’ li şarkıcı ve besteci. 1960′ların başkaldırı müziğinin önde gelen temsilcisi olmuş, şar­kılarıyla bir kuşağın müzik anlayışını biçim­lendirmiştir. Duluth’da ve Minnesota’nm demir cevheri yataklarıyla ünlü Hibbing kasabasında fırtı­nalı bir çocukluk dönemi geçirdi. Soyadını şair Dylan Thomas’ın adından aldı. Ülkesini dolaşıp şarkılar söyleyerek folk şarkıcısı Woody Guthrie’den esinlenen bir yaşam sürdürdü.

Profesyonel olarak çalışmaya, New York’un Greenwich Village kahvele­rinde Guthrie’nin Büyük Bunalım dönemi baladlarını ve kendi bestelerini söyleyerek başladı. 1962, 1963 ve 1964 yıllarında çıkar­dığı albümlerle ün kazandı. “Blowin’ in the Wind” ve “The Times They Are a-Chan- gin’” adlı parçaları Medeni Haklar Hareke- ti’nin marşları haline geldi. Şarkıları, özel­likle melodilerinin basitliği açısından folk geleneğine dayanıyor, çoğunun sözlerinde eğretileme, hatta alegoriye rastlanıyordu. Dylan 1965′te elektronik çalgılarla rock and roll ritimlerini kullanmaya başladı ve folk rock adı verilen yeni bir türün hazırla­yıcılarından oldu. Geçirdiği motosiklet ka­zasının ardından bir süre gözden uzak yaşadıktan sonra 1968′de çıkardığı John MVesley Harding albümündeki kısık, düşün­celi ton ve deneysel country-and-western düzenlemeleri dinleyicilerini şaşırttı. Country-and-western öğelerini 1969 tarihli Nashville Skyline albümünde daha ağırlıklı ola­rak kullandı. Müzik çalışmalarını daha son­ra da sürdürerek Blood on the Tracks (1975), Infidels (1983), Oh Mercy (1989) ve Under the Red Sky (1990) gibi albümleriyle dikkatleri çekti. 1989′da 17. Uluslararası İstanbul Festivali’nde bir konser verdi.

.

Ve Bob Dylan’ın dediği gibi.. One more cup of coffee for the road One more cup of coffee ‘fore I go (Yol için bir fincan kahve daha ,Bir fincan kahve daha, ben gitmeden) herşey bitmeden..

Tarih : 24.04.2014 Gösterim : 1153

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
DİĞER VİDEOLAR