Kategoriler
Başlıklar Manşetler

Ebru Gündeş in Kocası Reza Zarrab Kimdir Hayatı

Azeri asıllı Türk vatandaşı Reza Zarrab 1984 yılında Bakü’de doğdu. Türkiye’ye yerleştikten sonra şarkıcı Günel’le kısa süreli bir birliktelik yaşadı ve Ebru Gündeş’le evlendi. Bir çocukları oldu. Magazin sayfalarında ve televizyonlarda Ebru Gündeş’e aldığı pahalı hediyelerle sıkça gündeme geliyordu.

Türkiye’de ilk olarak denizcilik işiyle ticarete atılan Zarrab kısa sürede büyüyerek çalışma alanlarını genişletti. Kuyumculuk, altın ihracatı ve petrol ticareti işleriyle de ilgilenen Zarrab, 2008 yılında iki ortağıyla birlikte kurduğu şirketi iki yıl içinde büyük bir holdinge dönüştürdü. Henüz 29 yaşında olmasına rağmen kısa sürede servetini katlayan ünlü işadamı 2011 yılında Türkiye’nin altın ihracatının %46′sını tek başına gerçekleştirmişti. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına da geçen Zarrab ismini “Rıza Sarraf” olarak değiştirdi.

17 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilen rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda tutuklandı. Sorgulama süreci hâlâ  devam ediyor. Mahkeme kararıyla mallarına el konan işadamının Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’a 1,5 milyon TL rüşvet verdiği iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.