Kategoriler
Başlıklar Manşetler

Ali Bilkay Kimdir Biyografisi Görev Yerleri

Ali Bilkay, Ordu’nun Perşembe ilçesine bağlı Kırlı beldesinde 1958 yılında doğdu. 1974 yılında Polis Koleji’ne girdi. 1977 yılında Polis Koleji’ni bitirdikten sonra Polis Akademisi’nde eğitimini sürdürdü ve 1980 yılında mezun oldu. İlk görev yeri olarak Adana’ya atandı.

Devlet Lisan Okulu’nu 1985 yılında bitirdikten sonra Misyon Koruma görevi için ABD’nin Los Angeles kentinde 2 yıl çalışıp, 1987 yılında Polis Akademisi’nde görevine devam etti. Sırasıyla Hakkari, Yozgat ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nde çeşitli görevlerde bulundu. Son olarak Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü görevini yürütmekte iken 13 Ocak 2010 tarihli kararnameyle Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’ne atandı. Evli ve 3 çocuk babası olan Emniyet Müdürü Ali Bilkay’ın iyi derecede İngilizce biliyor..

İlk görev yeri olarak Adana iline atandı. Devlet Lisan Okulu’nu 1985 yılında bitirdikten sonra Misyon Koruma görevi için ABD’nin Los Angeles kentinde 2 yıl çalışıp, 1988 yılında Polis Akademisine atandı.

Sırasıyla Hakkâri, Yozgat ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nde çeşitli görevlerde bulundu. Sonrasında Afyonkarahisar, Sakarya Emniyet Müdürlüğünün ardından 10.11.2011 tarihinde İzmir İl Emniyet Müdürlüğüne atandı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.