24 Mayıs 2014 Başbakan’ın Almanya ziyareti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Almanya’ya kritik bir ziyarete hazırlanıyor. Erdoğan’ın ziyareti daha Almanya’ya ayak basmadan tartışma konusu haline geldi. Almanya Şansöylesi Merkel, Almanya’da sert mesaj vermesi ayrıca orada yaşayan bazı gruplar tarafından protesto edilmesi beklenen Erdoğan’a “Eminim ki Başbakan, cumartesi günü sorumluluk ve hassasiyet duygusuyla hareket edecektir” mesajını gönderdi. Merkel’in bu sözleri üzerine AK Parti ’nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, olası provokasyonlara karşı uyarıda bulundu, ”Almanya Hükümeti’nin gerekli güvenlik tedbirlerini alacağına inanıyoruz” karşılığını verdi 

Başbakan Erdoğan Ak Parti İl Başkanları Toplantısında yaptığı konuşmasında,  yarın Köln’de 20 bin kişiye yapacağı konuşmaya değindi.

”BU AKLI KENDİNİZE SAKLAYIN”

Erdoğan;  ”Sayın Başbakanım Almanya’ya gitmeseniz’ diyenler oluyor, kusura bakmasınlar biz gideriz. Bu aklı kendinize saklayın. ”

”RAHATSIZLIK DUYANLAR İÇERİDEKİ MAŞALARINI YOLA ÇIKARDILAR”

”Orada eğlence olmayacak sadece düşünceler yansıyacak. Diyanet’ten de alınacak destekle hatimler indirilecek.Konuşmalarımız yapıp akşam döneceğiz. Rahatsızlık duyanlar içerideki maşalarını yola çıkardılar. İçeride ve dışarıda maşalar tarafından çeşitli bahanelerle saldırılar diri tutulmaya çalışılıyor.”

”BU SALDIRILARIN ŞAHSIMA OLDUĞUNU DÜŞÜNENLER BÜYÜK YANILGI İÇİNDELER”

”Bu saldırıların şahsıma yönelik olduğunu düşünenler varsa yanılgı içerisindeler.Bütün bu saldırılar artık tartışmasız şekilde bu millete ve değerlerine yönelik saldırılardır.

”GERÇEK TÜRKİYE TABLOSUNU ANLATACAĞIZ”

”Almanya ziyaretimiz ilgili karalama kampanyası düzenleyenler karşılık, gerçek Türkiye tablosunu orada anlatacağız”

”ORANIN DA TERÖRİZE EDİLMESİNE GAYRET EDİYORLAR”

”İkide bir malum bir vekili vardır bunların, Tunceli milletvekili… Okmeydanı SSK’ya gitmiş terörize etme derdinde… Biz 301 şehidimizin acısı tazeyken sustuk. İşte bakın aynen bu mantık şu anda yarın Almanya’ya yapacağım ziyaret öncesi çok manidar şekilde. Oranın da terörize edilmesine gayret ediyorlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.